Liga Mistrzów: Bayern wygrał w Lizbonie! Gol Roberta Lewandowskiego (WIDEO)

Benfica przegrała z Bayernem Monachium

Benfica przegrała na swoim boisku z Bayernem Monachium 0:4. Kolejną bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów zdobył Robert Lewandowski. Dwa gole strzelił natomiast Leroy Sane.

Już na samym początku spotkania mistrzowie Niemiec mieli dwie szanse na wyjście na prowadzenie. W szóstej minucie Leroy Sane był blisko strzelenia gola, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka. Później Robert Lewandowski wygrał pojedynek z obrońcą i głową posłał futbolówkę w kierunku bramki. Bardzo dobrą interwencją popisał się jednak Odysseas Vlachodimos. Grecki bramkarz obronił także mocny strzał Kingsleya Comana pod koniec pierwszej połowy.

Na kilka minut przed zejściem do szatni piłka zatrzepotała w siatce Benfiki. Kapitan reprezentacji Polski pokonał bramkarza klubu ze stolicy Portugalii. Sędzia po weryfikacji z systemem VAR dopatrzył się w tej akcji zagrania ręką. Przez to nie mógł uznać trafienia Polaka.

Po przerwie Bayern po raz kolejny przełamał defensywę rywali. Tym razem do bramki ekipy z Lizbony trafił Thomas Mueller. Po chwili okazało się, że Niemiec w tej akcji był na pozycji spalonej. Drugi raz w tym starciu gol drużyny z Monachium nie został uznany.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna wyszli na prowadzenie w 70. minucie. Wynik spotkania otworzył Sane. Były zawodnik Manchesteru City popisał się mocnym strzałem z rzutu wolnego. Vlachodimos nie miał szans przy tym uderzeniu Niemca. Po chwili wynik podwyższył Everton, który skierował piłkę do własnej bramki. Trafienie dołożył również Robert Lewandowski. Gwóźdź do trumny portugalskiego zespołu wbił Sane.

Benfica - Bayern Monachium 0:4 (0:0)

Bramki: Leroy Sane 70, 84, Everton 80 (s), Robert Lewandowski 83