Tauron Liga: Zdecydowane zwycięstwo Chemika Police

Siatkarki Chemika Police odniosły zdecydowane zwycięstwo.

Spotkanie 6. kolejki Tauron Ligi Grupa Azoty Chemik Police – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz zamknęło się w trzech setach. Mistrzynie Polski pewnie ograły niżej notowane rywalki i odniosły piąte zwycięstwo w obecnym sezonie.

Premierowa odsłona od początku przebiegała po myśli gospodyń (3:0). Co prawda fragmentami bydgoszczanki próbowały nawiązać walkę, jednak w końcówce siatkarki Chemika miały seta pod kontrolą. Martyna Łukasik wywalczyła piłkę setową atakiem po bloku, a po chwili przestrzelony atak Tatjany Bokan zamknął tę część meczu (25:17).

Drugą odsłonę policzanki rozpoczęły od falstartu (4:9), błyskawicznie jednak odrobili straty dzięki dobrej grze blokiem (9:9). Wynik oscylował wokół remisu do stanu 13:13, później siatkarki Chemika - lepiej prezentujące się w przyjęciu i skuteczniej grające w ataku - zaczęły budować przewagę. Gdy Łukasik obiła blok, gospodynie miały piłkę setową (24:18), a wynik na 25:20 ustaliła Agnieszka Kąkolewska atakiem ze środka.

W trzecim secie obraz gry nie uległ zmianie. Chemik szybko uzyskał wyraźną przewagę (6:1) i utrzymywał ją w dalszej części seta. Przyjezdne nie miały w tym spotkaniu argumentów w ofensywie, by nawiązać wyrównaną walkę. W końcówce zbliżyły się jednak na trzy oczka, wykorzystując chwilową dekoncentrację rywalek (22:19). Policzanki wygrały jednak kolejne akcje, a ostatni punkt meczu przyniosła im kiwka Naiane De Almeida Rios (25:21).

Skrót meczu Chemik – Pałac:

Najwięcej punktów: Martyna Łukasik (15), Jovana Brakocevic-Canzian (11), Agnieszka Kąkolewska (10) – Chemik; Patrycja Balmas (8), Mariana Cassemiro (8) – Pałac. MVP: Martyna Łukasik.

Grupa Azoty Chemik Police zajmuje drugie miejsce w tabeli z 15 punktami na koncie (jeden straty do lidera – Developresu Bella Dolina Rzeszów). Wygrana z Pałacem to piąte zwycięstwo podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego w obecnym sezonie. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz wywalczyły do tej pory cztery oczka i poniosły w Policach piątą porażkę. Zajmują po tym meczu dziesiątą lokatę.

Chemik: Iga Wasilewska, Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Agnieszka Kąkolewska, Jovana Brakocevic-Canzian, Bojana Milenković – Maria Stenzel (libero) oraz Aleksandra Lipska, Martyna Czyrniańska, Naiane De Almeida Rios. Trener: Jacek Nawrocki.
Pałac: Paulina Bałdyga, Tatjana Bokan, Leticia Hage, Patrycja Balmas, Mariana Cassemiro, Paulina Majkowska – Magdalena Saad (libero) oraz Kamila Kobus, Zuzanna Szperlak. Trener: Piotr Matela.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 6. kolejki Tauron Ligi:

2021-10-29: IŁ Capital Legionovia Legionowo – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:0 (25:22, 28:26, 25:17)
2021-10-30: Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)
2021-10-30: Joker Świecie – Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3 (19:25, 24:26, 18:25)
2021-10-30: UNI Opole – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 14:25, 25:17, 25:22)
2021-10-31: Grupa Azoty Chemik Police – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:20, 25:21)
2021-11-01: #VolleyWrocław – ŁKS Commercecon Łódź (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsatsport.pl i Polsat Box Go).