Adrian Benedyczak z kolejnym golem w barwach Parmy

Adrian Benedyczak z kolejnym golem w barwach Parmy.

Adrian Benedyczak po raz kolejny wpisał się na listę strzelców w meczu Serie B. Tym razem napastnik Parmy strzelił gola w wygranym 1:0 spotkaniu z Vicenzą.

Do 43. minuty pierwsza połowa poniedziałkowego spotkania nie układała się najlepiej dla gospodarzy. Parma grała bowiem w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Juan Francisco Brunetta. Mimo gry w osłabieniu, za sprawą trafienia Benedyczaka wyszli na prowadzenie. Były napastnik Pogoni Szczecin wykorzystał niezdecydowanie obrońców gości i mocnym strzałem z lewej nogi pokonał golkipera rywali.

Po przerwie Vicenza dążyła do wyrównania, jednak napastnikom tego klubu nie udało się pokonać legendarnego Gianluigiego Buffona. Mało tego - goście również kończyli mecz w osłabieniu, gdyż na 20 minut przed końcowym gwizdkiem z boiska wyleciał Alessandro Di Pardo. Parma odniosła więc czwartą wygraną w rozgrywkach i awansowała na 10. miejsce w tabeli.

Dla Benedyczaka, który w poniedziałek przebywał na murawie przez 83 minuty, był to trzeci gol w tym sezonie Serie B. Młody napastnik zdobył również bramkę w poprzedniej kolejce - w wygranym 2:1 spotkaniu z Cittadellą.

Parma - Vicenza 1:0 (1:0)
Bramka: Benedyczak 43

Czerwone kartki: Brunetta 34 - Di Pardo 70