TAURON liga: Pasjonujący mecz we Wrocławiu. #Volley lepszy od ŁKS-u

#Volley Wrocław pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:1.

W poniedziałkowym meczu piątej kolejki TAURON ligi ekipa #Volley Wrocław pokonała ŁKS Commercecon Łódź 3:1. Przyjezdne wygrały pierwszego seta, ale w dalszej fazie rywalizacji musiały uznać wyższość gospodyń. MVP spotkania została wybrana Natalia Murek.

Siatkarki z Wrocławia sprawiły nie lada niespodziankę pokonując ŁKS Commercecon. Już pierwsza partia, choć wygrana przez ekipą z Łodzi, dostarczyła sporo emocji i pokazała, że faworytowi o zwycięstwo nie będzie wcale łatwo. Przez niemal całą inauguracyjną partię trwała zacięta walka i żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać znaczącej przewagi. Dopiero w samej końcówce łodzianki za sprawą Veroniki Jones-Perry przechyliły szalę na swoją korzyść.

Niemniejsze emocje były w secie numer dwa, gdzie przez długi czas wynik oscylował w granicach remisu. Po udanych akcjach Aleksandry Gromadowskiej miejscowe wygrywały 16:14 i do samego końca utrzymały nieznaczną przewagę.

W kolejnej partii wrocławianki niemal do samego początku przeważały. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka i blok (17 punktów tym elementem w cały meczu). Rywalki były w sporych opałach, a miejscowe spokojnie budowały przewagę (11:8, 20:12). Tak dużej straty zespół trenera Michała Maska już nie odrobił.

Walka na całego rozgorzała w secie czwartym. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce ekipa z Dolnego Śląska wygrywała 18:17, ale zza chwilę po skutecznych akcjach Veroniki Jones-Perry to łodzianki wyszły na prowadzenie 22:20. Wydawało się, że przyjezdne są na dobrej drodze na doprowadzenie do tie-breaka, ale coś zacięło się w ich grze i zupełnie stanęły. Do końca meczu punktowały już tylko wrocławianki, które z każdą kolejną udaną akcją nabierały rozpędu. Nie do zatrzymania była Andrea Kossanyiova, Aleksandra Gromadowska i Natalia Murek i właśnie ta ostatnia zakończyła atakiem mecz.

#VolleyWrocław - ŁKS Commercecon Łódź 3:1 (20:25,25:23,25:17,25:22)

MVP: Natalia Murek

#VolleyWrocław: Natalia Murek, Izabela Bałucka, Aleksandra Gromadowska, Andrea Kossanyiova, Karolina Fedorek, Adrianna Szady – Anna Bodasińska (libero) – Magdalena Hawryła, Aleksandra Rasińska, Anna Kaczmar

ŁKS Commercecon Łódź: Martyna Grajber, Kamila Witkowska, Roberta Ratzke, Veronika Jones-Pery, Klaudia Alagierska, Weronika Sobiszewska – Paulina Maj-Erwardt (libero) – Krystyna Strasz (libero), Pietra Jukoski, Julita Piasecka, Angelika Gajer