UFC: Marcin Prachnio wraca do oktagonu. Będzie walczył z niepokonanym Rosjaninem

Sporty walki
UFC: Marcin Prachnio wraca do oktagonu. Będzie walczył z niepokonanym Rosjaninem
fot. Facebook
Marcin Prachnio

Starcie w limicie kategorii półciężkiej pomiędzy Marcinem Prachnio (15-5, 11 KO, 1 SUB) a niepokonanym Azamatem Murzakanovem (10-0, 7 KO, 1 SUB) odbędzie się już 20 listopada podczas gali UFC Fight Night w Las Vegas. Dla Polaka będzie to szósty występ dla największej organizacji na świecie, zaś Rosjanin pojedynkiem z Polakiem zadebiutuje w UFC.

Prachnio fatalnie rozpoczął swoją przygodę z UFC. Pierwsze trzy pojedynki zakończyły się dla Polaka nokautami w pierwszej rundzie z rąk Sama Alveya, Magomeda Ankalaeva oraz Mike'a Rodrigueza. Czwarte starcie było dla Prachnio pojedynkiem o wszystko. 23 stycznia Polak skrzyżował rękawice z Khalilem Rountree i po 15 minutach starcia, okazał się zawodnikiem lepszym na kartach punktowych. Końcem czerwca Prachnio wszedł do oktagonu UFC po swoje drugie zwycięstwo w organizacji i ku zaskoczeniu wielu, bardzo mocnym kopnięciem na korpus znokautował faworyzowanego Ike'a Villanuevę.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki i skróty walk gali UFC 268

 

Przed Polakiem bardzo trudne wyzwanie, bo tym razem będzie się mierzył z niepokonanym Azamatem Murzakanovem. Rosjanin na dziesięć wygranych pojedynków, aż osiem kończył przed czasem (7 nokautów, 1 poddanie). Murzakanov kontrakt z UFC wywalczył ostatniego dnia sierpnia, podczas popularnego programu Dana White'a Contender Series, nokautując w pierwszej rundzie Matheusa Scheffela. Rosjanin tym występem powrócił po prawie dwuletniej przerwie. Poprzednio, w listopadzie 2019 roku, na gali Brave CF 29, pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Mohhamada Fakhredinne.


Gala odbędzie się 20 listopada w Las Vegas. W walce wieczoru zmierzą się Ketlen Vieira (MMA 11-2) z Mieshą Tate (MMA 19-7). W drugiej walce wieczoru dojdzie do starcia w kategorii półśredniej, w którym Michael Chiesa (MMA 17-5) zmierzy się z niepokonanym Seanem Bready'm.

PW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie