Zbigniew Boniek odpowiedział Robertowi Lewandowskiemu. "Nic nie wie na temat szkolenia w Polsce, bo..."

Piłka nożna
Zbigniew Boniek odpowiedział Robertowi Lewandowskiemu. "Nic nie wie na temat szkolenia w Polsce, bo..."
fot. Cyfrasport
Zbigniew Boniek wypowiedział się na temat słów Roberta Lewandowskiego

Zbigniew Boniek był gościem programu "Prawda Futbolu". Były prezes PZPN odpowiedział na słowa Roberta Lewandowskiego dotyczące szkolenia młodzieży w Polsce.

Na konferencji prasowej kapitan "Biało-Czerwonych" w mocnych słowach wypowiedział się na temat obecnych problemów polskiej piłki nożnej. 

 

- Na temat szkolenia w Polsce wypowiadam się od kilku lat i zdania nie zmieniłem. Nie zostały przeprowadzone zmiany, po których mógłbym powiedzieć: "widzę światełko w tunelu" - stwierdził napastnik Bayernu Monachium. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Paulo Sousa obejmie klub reprezentanta Polski? Zaskakujące doniesienia

 

Do tych słów odniósł się Boniek podczas programu "Prawda Futbolu".

 

- Robert nic nie wie na temat szkolenia w Polsce, bo go w Polsce nie ma. Z tego, co słyszałem, bardzo pozytywnie wypowiada się o młodych piłkarzach, którzy pojawili w kadrze. Zawsze można dyskutować - powiedział były selekcjoner "Biało-Czerwonych".

 

80-krotny reprezentant Polski wypowiedział się także na temat reform przeprowadzonych przez obecnego prezesa PZPN Cezarego Kuleszę w sprawie rozgrywek dzieci. 

 

- To ciekawe, ale osobiście jestem do tego nastawiony sceptycznie. To stworzenie strefy komfortu dla patologicznych trenerów, którzy nie będą brali na siebie żadnej odpowiedzialności. Dostaną od rodziców 150 czy 200 złotych miesięcznie, a do 12. roku życia nie będzie porównania - ocenił Boniek.

Warto przypomnieć, że w sierpniu 2021 roku zarząd PZPN podjął decyzję o braku rozgrywek ligowych u dzieci do 12. roku życia. 

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie