Sebastian Świderski: Zdrowie zawodników jest dla nas najważniejsze

Siatkówka
Sebastian Świderski: Zdrowie zawodników jest dla nas najważniejsze
fot. Cyfrasport

Jako zwycięzca Ligi Mistrzów 2021 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle otrzymała zaproszenie do udziału w rozgrywanych w grudniu w brazylijskim Betim Klubowych Mistrzostwach Świata. - Dla nas zdrowie zawodników jest najważniejsze - powiedział Sebastian Świderski, prezes wicemistrza Polski.

Jak przyznał Świderski, decyzja o rezygnacji z udziału w turnieju nie należała do łatwych...

 

- Dla nas jest to ciężka decyzja, ponieważ była to możliwość pokazania się po raz kolejny, tym razem na świecie, a przede wszystkim walka o najwyższy tytuł. Niestety, analiza wewnętrzna sztabu szkoleniowego, rozmowy z zawodnikami oraz trudności logistyczne w dzisiejszych czasach spowodowały, że musieliśmy podjąć taką decyzję. Pamiętamy o pandemii, a dla nas zdrowie zawodników jest najważniejsze. To była trudna, ale według mnie zrozumiała decyzja - podsumował Świderski.  

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwie czerwone kartki w jednej akcji w meczu PlusLigi

 

Klubowe Mistrzostwa Świata odbędą się między 7 a 11 grudnia tego roku w Brazylii. Nasz zespół, jako triumfator Ligi Mistrzów 2021, znalazł się w gronie sześciu drużyn zaproszonych do uczestnictwa w tych prestiżowych rozgrywkach.

 

Obok Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na liście wstępnych uczestników znalazły się: Sada Cruzeiro (organizator turnieju, mistrz Ameryki Południowej z 2019 i 2020 r.), Itas Trentino (finalista Ligi Mistrzów 2021), UPCN Vóley (wicemistrz Ameryki Południowej z 2019 i 2020 r.), EMS Taubate Funvic (mistrz Brazylii w 2021 r.) oraz Foulad Sirjan Iranian (mistrz Azji z 2021 r.).

 

PS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie