Tauron Liga: Siatkarki Developresu wygrały w Łodzi

Rozgrywająca Developresu Katarzyna Wenerska – MVP spotkania z Grot Budowlanymi.

W meczu 8. kolejki Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały z Developresem Bella Dolina Rzeszów 2:3. Podopieczne trenera Stéphane'a Antigi odniosły ósme zwycięstwo w sezonie; pozostają jedyną niepokonaną drużyną w lidze i zajmują pierwsze miejsce w tabeli.

Set za set – tak w telegraficznym skrócie można określić przebieg spotkania Grot Budowlanych z Developresem. W pierwszym górą były skuteczniejsze w ataku rzeszowianki (22:25). Drugą partię rozstrzygnęły na swą korzyść gospodynie (25:19). W trzeciej role się odwróciły i znów do głosu doszły podopieczne trenera Antigi (19:25). W czwartym secie przez dłuższy czas oglądaliśmy wyrównaną walkę, ale od stanu 16:16 przewagę zaczęły budować łodzianki. Utrzymały ją do końca i po ataku Moniki Fedusio na 25:21 wyrównały stan meczu.

W tej sytuacji zwycięzcę konfrontacji miał wyłonić tie-break. W nim, po ataku Any Kalandadze rzeszowianki miały dwa oczka zaliczki przy zmianie stron (6:8). Gospodynie błyskawicznie odrobiły straty (8:8), ale później poszła seria pięciu wygranych akcji siatkarek Developresu. Trzy punkty wywalczyła wówczas Jelena Blagojevic, a serię zwieńczyła skutecznym atakiem Bruna Honorio (8:13). To był kluczowy fragment seta, bo łodzianki nie zdołały już odpowiedzieć przeciwniczkom. Kolejny atak Honorio (9:14) i zepsuta zagrywka gospodyń (10:15) przyniosły ekipie Developresu brakujące punkty.

Najwięcej punktów: Ana Cleger (25), Monika Fedusio (18), Weronika Centka (12) – Grot Budowlani; Bruna Honorio Marques (19), Ana Kalandadze (14), Jelena Blagojevic (13), Anna Stencel (11) – Developres. MVP: Katarzyna Wenerska.

Developres Bella Dolina Rzeszów jest liderem tabeli Tauron Ligi. Ma na koncie 21 punktów i bilans meczów 8–0. Tyle samo punktów zgromadziły siatkarki Grupa Azoty Chemika Police – obie te drużyny wyraźnie odjechały ligowej stawce, mają pięć oczek przewagi nad trzecią drużyną w tabeli. Grot Budowlani Łódź zajmują miejsce szóste, z dorobkiem 14. punktów i bilansem spotkań 4–4.

Grot Budowlani: Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Ana Cleger, Paulina Damaske, Weronika Centka, Martyna Łazowska – Daria Skomorowska (libero) oraz Justyna Kędziora, Anna Lewandowska, Maja Pelczarska, Julia Szczurowska. Trener: Jakub Głuszak.
Developres Bella Dolina: Katarzyna Wenerska, Kara Bajema, Magdalena Jurczyk, Bruna Honorio Marques, Jelena Blagojević, Anna Stencel – Aleksandra Szczygłowska (libero) oraz Dominika Witowska, Ann Kalandadze, Julia Bińczycka. Trener: Stephane Antiga.

Wyniki meczów 8. kolejki Tauron Ligi siatkarek:

2021-11-11: Energa MKS Kalisz – E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (12:25, 26:28, 25:18, 19:25)
2021-11-12: Grupa Azoty Chemik Police – #VolleyWrocław 3:0 (25:12, 25:22, 25:21)
2021-11-13: IŁ Capital Legionovia Legionowo – BKS Bostik Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)
2021-11-13: UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (27:25, 12:25, 25:27, 21:25)
2021-11-14: Grot Budowlani Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 2:3 (22:25, 25:19, 19:25, 25:21, 10:15)
2021-11-15: Joker Świecie – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).