Siatkarze i siatkarki zagrają z Rosją! Ważne mecze reprezentacji

Reprezentacje juniorskie rywalizują o awans do ME.

Reprezentacja siatkarzy U–18 wygrała piąty mecz bez straty seta podczas mistrzostw Europy Wschodniej (EEVZA) w Erywaniu. W decydującym spotkaniu zmierzą się w niedzielę z Rosją. W podobnej imprezie rywalizują w Dyneburgu siatkarki U–17. Polki w fazie grupowej wygrały trzy mecze po 3:0 i w wielkim finale zagrają z Rosjankami.

Siatkarze kadry U–18 bez w swym piątym meczu bez większych kłopotów uporali się z gospodarzami turnieju, wygrywając 3:0. Mecz z Rosją będzie decydował o awansie do przyszłorocznych finałów mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Podopieczni trenera Macieja Bartodziejskiego muszą wygrać dwa sety, by utrzymać pierwsze miejsce w tabeli i awansować. Rosjanie przegrali na inaugurację 2:3 z Ukrainą, czym skomplikowali sobie sytuację, a reprezentacja Polski w dotychczasowych spotkaniach nie straciła nawet seta.

Wyniki i terminarz meczów reprezentacji Polski:

2021-11-23: Polska – Białoruś 3:0 (25:18, 25:21, 25:22)
2021-11-24: Łotwa – Polska 0:3 (20:25, 11:25, 16:25)

2021-11-25: Polska – Ukraina 3:0 (25:18,25:16,25:20)

2021-11-26: Polska – Estonia 3:0 (25:14, 25:19, 25:15)
2021-11-27: Armenia – Polska 0:3 (12:25, 13:25, 9:25)
2021-11-28: Rosja – Polska.

***

Trzecie zwycięstwo w rozgrywanych w Dyneburgu mistrzostwach Europy Wschodniej U–17 (EEVZA) odniosły siatkarki reprezentacji Polski. Po pokonaniu po 3:0 Łotwy i Litwy, również w trzech setach uporały się z Białorusią. Trzeci rywal był bardziej wymagający od poprzednich, mimo to Polki zdołały odnieść zdecydowane zwycięstwo. Zawodniczki trenera Andrzeja Pecia w niedzielnym finale zagrają z Rosją – faworytem tego turnieju. Stawką będzie awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw Europy.

2021-11-25: Łotwa – Polska 0:3 (6:25, 12:25, 19:25)
2021-11-26: Polska – Litwa 3:0 (25:13, 25:14, 25:12)
2021-11-27: Polska – Białoruś 3:0 (25:17, 25:23, 25:22)