Liga Mistrzów: Projekt Warszawa przegrał z Dinamem Moskwa

Projekt Warszawa przegrał z Dinamem Moskwa 2:3 w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów sezonu 2021/2022. Polska drużyna prowadziła już 2:0, jednak mistrzowie Rosji odwrócili losy spotkania.

Siatkarze Projektu Warszawa przystępowali do środowego spotkania osłabieni brakiem kilku zawodników. Do Moskwy z powodów zdrowotnych nie wybrali się Dusan Petkovic, Jay Blankenau, Jakub Kowalczyk oraz Janusz Gałązka.

Mistrz Rosji był faworytem tego spotkania, jednak od pierwszej piłki dało się zauważyć wielką pewność siebie bijącą od ekipy z PlusLigi. Siatkarze Projektu szybko odskoczyli na kilka punktów i zachowali czujność do samego końca, wygrywając pierwszego seta do 20.

W drugim secie Dinamo dopiero po raz pierwszy objął prowadzenie w meczu! Maksymalnie były to tylko dwa punkty przewagi, które szybko zostały zneutralizowane przez siatkarzy z Warszawy, którzy rozkręcali się z minuty na minutę. Świetnie punktowali Bartosz Kwolek oraz Piotr Nowakowski. Między innymi dzięki nim Projekt wygrał 25:21.

Niestety, od tego momentu Rosjanie wrócili do gry, a Projekt przestał prezentować się jak w pierwszych dwóch partiach. Dinamo zagrało agresywniej, dzięki czemu bardzo szybko odskoczyło zarówno w trzecim, jak i w czwartym secie. Dlatego też nie mogło dziwić, że mistrzowie Rosji doprowadzili do tie-breaka. W oczy rzucała się przede wszystkim gra blokiem. Po czterech partiach Rosjanie prowadzili w tym aspekcie aż 18:7.

W decydującym secie gospodarze szybko odskoczyli na kilka punktów. Świetnie w polu serwisowym radził sobie Jarosław Podlesnych, a jego koledzy robili swoje w ataku. Ostatecznie Dinamo wygrało 15:12 i całe spotkanie 3:2.

Kolejny mecz Projekt 15 grudnia rozegra we własnej hali z tureckim Ziraat Bankasi Ankara. W środę turecki zespół pokonał belgijskie Noliko Maaseik 3:0 (26:24, 25:15, 25:17).

Dinamo Moskwa - Projekt Warszawa 3:2 (20:25, 21:25, 25:20, 25:16, 15:12)

Dinamo: Wadim Lichoszercow, Anton Semyszew, Paweł Pankow, Romanas Szkuliawiczus, Jarosław Podlesnych, Ilija Własow, Lauri Kerminen (libero) – Cwentickis Czesławs, Denis Bogdan, Cwetan Sokołow.

Projekt: Angel Trinidad de Haro, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Grzegorz Kwolek, Igor Grobelny, Michał Superlak, Damian Wojtaszek (libero) – Dominik Jaglarski, Mateusz Janikowski, Jan Fornal.