Zaskakujące pytanie syna Leo Messiego. "Dlaczego wygrałeś Złotą Piłkę?"

Piłka nożna
Zaskakujące pytanie syna Leo Messiego. "Dlaczego wygrałeś Złotą Piłkę?"
fot. PAP
Leo Messi z siódmą Złotą Piłką w karierze.

Złota Piłka po raz siódmy trafiła w ręce Leo Messiego. Zdarzenie to zaskoczyło wielu fanów futbolu, którzy oczekiwali zwycięstwa Roberta Lewandowskiego. Co ciekawe, zdziwiony sytuacją był nawet syn gwiazdora PSG. - Dlaczego ją wygrałeś? - zapytał 9-latek. Zdarzenie zostało uwiecznione na nagraniu, które umieszczono w sieci.

Minął już tydzień od gali "France Football", podczas której Messi odebrał Złotą Piłkę. To siódma nagroda, która trafiła do Argentyńczyka. W głosowaniu wyprzedził on m.in. Lewandowskiego i Jorginho.

 

Wielu ekspertów, dziennikarzy i kibiców nie zgadza się z tym wyborem. Zaskoczony był nim także syn piłkarza Paris Saint-Germain. Do sieci wyciekło nagranie, na którym przedstawiona jest krótka wymiana zdań między nim a ojcem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Redaktor naczelny "France Football" zabrał głos. Czy Robert Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę?

 

Mały Thiago zapytał Messiego, kiedy wygrał Złotą Piłkę. - Dzisiaj - odpowiedział piłkarz. Kolejne pytanie przysporzyło mu jednak znacznie więcej kłopotu. - Dlaczego? - zapytał poważnie syn gwiazdora. - Nie wiem - odparł wyraźnie zaskoczony.

 

 

"France Football" przyznaje swoją nagrodę już od 1956 roku. W latach 2010-15 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotą Piłką FIFA, ale od 2016 roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone są oddzielnie. Głosują dziennikarze z ok. 180 krajów. W ubiegłym roku "France Football" odwołał plebiscyt z uwagi na pandemię koronawirusa.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie