Christian Eriksen niedługo rozwiąże umowę z Interem. Jaki będzie jego następny klub?

Piłka nożna
Christian Eriksen niedługo rozwiąże umowę z Interem. Jaki będzie jego następny klub?
fot. Cyfrasport

Według doniesień "La Gazzetta dello Sport" duński piłkarz Christian Eriksen rozwiąże swoją umowę z Interem Mediolan. Klub ma dojść do porozumienia z zawodnikiem w sprawie zakończenia współpracy przed terminem wygaśnięcia kontraktu. Jakie będą dalsze losy pomocnika jeśli faktycznie odejdzie z Interu?

Pomocnik reprezentacji Danii przeżył straszny wypadek, do którego doszło podczas meczu z Finlandią w czasie Euro 2020. W trakcie spotkania Eriksen padł na murawę za sprawą zatrzymania akcji serca i dzięki interwencji piłkarzy oraz medyków udało się uratować życie piłkarza. Aby w przyszłości nie doszło do podobnej sytuacji, Duńczyk przeszedł zabieg wszczepienia rozrusznika serca. Niestety Inter Mediolan w takiej sytuacji nie może pozwolić swojemu zawodnikowi na grę, chociażby w Serie A. Przepisy we Włoszech zabraniają profesjonalnego uprawiania sportu osobom, które mają rozrusznik serca.

 

ZOBACZ TAKŻE: Napoli wydało komunikat na temat stanu zdrowia Piotra Zielińskiego

 

Inter do tej pory nie chciał podejmować drastycznych środków, dlatego też włoski klub nie dążył do natychmiastowego rozwiązania umowy. Przedstawiciele ekipy z Mediolanu mieli nadzieję, że po pewnym czasie może okazać się, że rozrusznik nie jest potrzebny Eriksenowi. Tak się jednak nie stało i teraz według doniesień "La Gazzetta dello Sport" klub dąży do porozumienia z zawodnikiem co do zerwania kontraktu.

 

Wszystko wskazuje na to, że Eriksen odejdzie z Interu i opuści Włochy, ponieważ chce dalej kontynuować swoją karierę piłkarską. Są profesjonalne kluby piłkarskie, które nie będą miały problemu z zatrudnieniem byłego gracza Tottenhamu. W tej chwili dla Eriksena najbardziej prawdopodobny wydaje się powrót do Danii. Konkretniej mowa o powrocie do klubu z czasów juniorskich, czyli Odense Boldklub, które występuje duńskiej Superlidze.

 

 

MP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie