Czy nowy trener reprezentacji Polski siatkarzy będzie mógł pracować w klubie PlusLigi?

Siatkówka
Czy nowy trener reprezentacji Polski siatkarzy będzie mógł pracować w klubie PlusLigi?
fot. PAP/Maciej Kulczyński
Marcelo Mendez został nowym trenerem Asseco Resovii. Jeśli wygra konkurs na selekcjonera kadry, będzie mógł pracować w klubie PlusLigi tylko do końca sezonu.

Jak poinformował prezes PZPS Sebastian Świderski, nowy trener reprezentacji Polski siatkarzy nie będzie mógł łączyć swej funkcji z pracą w klubie PlusLigi. Drużyny polskiej ekstraklasy będą natomiast mogli prowadzić asystenci selekcjonera kadry.

– Od samego początku mówiliśmy, że trener męskiej reprezentacji nie może prowadzić zespołu w PlusLidze – stwierdził Sebastian Świderski w magazynie #7strefa.

 

Zobacz także: Czy siatkarskie MŚ w Polsce mogą się nie odbyć? Prezes PZPS odpowiada

 

Jak zaznaczył sternik PZPS, polscy trenerzy klubowi będą natomiast mogli pełnić rolę asystentów selekcjonera reprezentacji. Świderski podał tu przykład Daniela Plińskiego ze Stali Nysa.

 

Według nieoficjalnych informacji, jednym z kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy jest Marcelo Mendez. Słynny argentyński szkoleniowiec podpisał ostatnio kontrakt z Asseco Resovią.

 

– Jeśli chodzi o Marcelo Mendeza, sytuacja jest taka sama, jeżeli jest wśród czterech kandydatów. Może prowadzić klub do końca sezonu, bo nie chcemy zabierać trenerów z klubów w trakcie rozgrywek. Wiemy, jaki jest teraz problem z wolnymi, klasowymi trenerami – dodał Świderski.

 

Prezes PZPS przyznał, że na 99,9 procent trenerów reprezentacji Polski siatkarek oraz siatkarzy poznamy 12 stycznia.

 

Dyskusja w załączonym materiale wideo:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie