Media: Jerzy Brzęczek blisko przejęcia reprezentacji Kosowa

Piłka nożna
Media: Jerzy Brzęczek blisko przejęcia reprezentacji Kosowa
fot. PAP
Czy Jerzy Brzęczek obejmie posadę selekcjonera reprezentacji Kosowa?

Jerzy Brzęczek już w najbliższym czasie może wrócić do wykonywania zawodu trenera. Jak informują WP SportoweFakty, były szkoleniowiec Biało-Czerwonych obrał zaskakujący wybór. Jest jednym z głównych kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Kosowa.

Brzęczek ma realną szansę, aby już w najbliższym czasie znaleźć zatrudnienie w Związku Piłki Nożnej Kosowa. 50-latek jest w gronie ścisłych pretendentów, którzy walczą o stanowisko selekcjonera reprezentacji, która obecnie zajmuje 111. pozycję w rankingu FIFA.


To właśnie z tego powodu w grudniu ubiegłego roku zakończyły się fiaskiem rozmowy Brzęczka z Jagiellonią Białystok. Były trener Wisły Płock był bliski przenosin na Podlasie, ale ze względu na propozycję z południa Europy nie rozważył tej propozycji.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Zagraniczny trener reprezentacji Polski? Tak, ale za wielkie pieniądze" 


Jakie będą dalsze losy poprzednika Paulo Sousy? Czy przejmie stery po Primozu Glihi? Tymczasowy selekcjoner reprezentacji Kosowa zmienił na tym stanowisku Bernarda Challandesa, który po przegranej z Gruzją w przedostatnim meczu grupowym el. MŚ 2022 przestał pełnić funkcję pierwszego trenera kadry. Kosowo udział w eliminacjach do mundialu zakończyło na ostatnim miejscu za Hiszpanią, Szwecją, Grecją oraz Gruzją.


Brzęczek od zakończenia pracy w roli selekcjonera reprezentacji Polski pozostawał na bezrobociu. Według WP SportoweFakty, nikt z PZPN-u nie kontaktował się z byłym piłkarzem w sprawie przejęcia kadry po Sousie.

 

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie