Siatkarski Oscar za najlepszą rolę drugoplanową? Jest mocny kandydat (WIDEO)

Siatkówka
Siatkarski Oscar za najlepszą rolę drugoplanową? Jest mocny kandydat (WIDEO)
fot. Polsat Sport
Indykpol AZS wygrał ze Ślepskiem.

Trudna sytuacja kadrowa w niektórych klubach PlusLigi daje szanse siatkarzom, którzy do tej pory nie mieli zbyt wielu okazji na pokazanie swych umiejętności. Przykład takiej sytuacji mieliśmy w starciu 16. kolejki Indykpol AZS Olsztyn – MKS Ślepsk Malow Suwałki (3:2), w którym błysnął Dawid Siwczyk.

Karol Butryn i Torey DeFalco byli głównymi bohaterami Indykpolu AZS w starciu ze Ślepskiem. Atakujący zdobył 28 punktów i zgarnął statuetkę MVP, przyjmujący dołożył 27 oczek. Komentatorzy meczu zwrócili jednak uwagę, że na "Oscara za najlepszą rolę drugoplanową" w tym spotkaniu zasłużył środkowy Dawid Siwczyk. To również dzięki niemu mocno osłabiona drużyna z Olsztyna odniosła cenne zwycięstwo.

 

Zobacz także: Przyjmujący wyszli z hali? Zaskakujący serwis siatkarza Indykpolu AZS


Dawid Siwczyk (rocznik 1993) przygodę z siatkówką rozpoczął w Norwidzie Częstochowa i osiągał z tym klubem sukcesy w imprezach juniorskich. Później grał w Energii Pekpol Ostrołęka i Czarnych Rząśnia. W 2015 roku przeniósł się do Austrii, gdzie przez pięć sezonów reprezentował barwy Union Raiffeisen Waldviertel. W styczniu 2020 roku wrócił do Polski i podpisał umowę z klubem BKS Visła Bydgoszcz. Wreszcie miał okazję zadebiutować w PlusLidze, choć zagrał tylko w czterech meczach sezonu 2020/21. Po roku gry w Tauron 1. Lidze (Olimpia Sulęcin), wrócił do PlusLigi, do Indykpolu AZS.

 

W olsztyńskim klubie nie miał do tej pory zbyt wielu okazji na grę. We wcześniejszych kolejkach pojawił się na parkiecie w trzech... setach i zdobył dla swej drużyny dwa punkty. W starciu ze Ślepskiem zagrał od początku, wystąpił w pięciu setach i pobił swój punktowy rekord na parkietach PlusLigi – wywalczył 14 oczek (9/10 = 90% skuteczności w ataku + 3 asy serwisowe + 2 bloki).

 

Statystyki bardzo dobre, nie ma się więc co dziwić zachwytom komentatorów. Miejmy nadzieję, że w tej sytuacji Siwczyk dostanie w przyszłości więcej szans na grę w meczach PlusLigi. 

 

Jak to wyglądało na boisku? Zobacz materiał wideo:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kontrowersja w meczu PlusLigi

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie