Koronawirus w ZAKSIE! Mecz Ligi Mistrzów odwołany

Siatkówka
Koronawirus w ZAKSIE! Mecz Ligi Mistrzów odwołany
fot. Cyfrasport

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle poinformowała, że w rezultacie przeprowadzonych testów antygenowych na obecność wirusa SARS-CoV-2 znaczna część drużyny otrzymała wynik pozytywny. Osoby z pozytywnymi wynikami testów pozostają w izolacji i oczekują na wynik testu RT-PCR. Oznacza to, że spotkanie Ligi Mistrzów z Lokomotiwem Nowosybirsk nie zostanie rozegrane w planowanym terminie 26 stycznia.

Po spotkaniu PlusLigi w Warszawie ze względu na to, że kilku zawodników zgłosiło złe samopoczucie prewencyjnie wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego regularnie od 23 stycznia byli poddawani testom (wykonywano testy antygenowe) na obecność wirusa SARS-CoV-2. W wyniku przeprowadzanych testów pozytywne wyniki uzyskała znaczna część członków Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

 

Zobacz także:ZAKSA wygrała w Warszawie

 

W związku ze zbliżającym się meczem Ligi Mistrzów, mimo braku objawów charakterystycznych dla wirusa SARS-CoV-2, zawodnicy pozostający w trybie treningowym 25 stycznia prewencyjnie zostali skierowani na testy RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2.

 

W wyniku zaistniałej sytuacji, w porozumieniu z Lokomotiwem Nowosybirsk oraz Europejską Federacją Siatkówki ustalono, że zaplanowane na 26 stycznia spotkanie 4. kolejki grupy C siatkarskiej Ligi Mistrzów zostanie rozegrane 12 lutego.

 

Jedynym z rozwiązań, pozwalającym uniknąć walkowera ze strony Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, było porozumienie, ustalające, że mecz odbędzie się w Rosji. Drużyna Lokomotiw Nowosybirsk, która przybyła już do Polski, wróci do Rosji. Klub z Kędzierzyna-Koźla podziękował Europejskiej Federacji Siatkówki za zrozumienie sytuacji, a rywalom za postawę fair-play.

 

Klub ZAKSA S.A pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi, Europejską Federacją Siatkówki oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach oraz ewentualnych zmianach w terminarzu rozgrywek PlusLigi czy Pucharu Polski będzie informować na bieżąco.

 

 

Klub zwrócił się z prośbą do wszystkich, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z jakimkolwiek zawodnikiem/członkiem sztabu szkoleniowego Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o szczególne obserwowanie swojego stanu zdrowia. W przypadku zaobserwowania, któregokolwiek z objawów koronawirusa o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

RM, Polsat Sport, zaksa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie