Puchar Włoch: Milan rozbił Lazio i awansował do półfinału

AC Milan pokonał Lazio Rzym 4:0 i awansował do półfinału piłkarskiego Pucharu Włoch. Kolejnym rywalem będzie Inter Mediolan, którego niedawno pokonał w lidze 2:1.

Zespół trenera Stefano Piolego nie miał kłopotów z pokonaniem stołecznej ekipy. Już do przerwy, m.in. po dwóch trafieniach będącego ostatnio w świetnej dyspozycji strzeleckiej Francuza Oliviera Giroud, gospodarze prowadzili 3:0.

W 79. minucie wynik ustalił reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Franck Kessie.

Była to druga ćwierćfinałowa konfrontacja między klubami z Mediolanu i stolicy. We wtorek prowadzący w Serie A Inter pokonał Romę 2:0.

W czwartek Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego podejmie Sassuolo, a Fiorentina, której barwy reprezentują Bartłomiej Drągowski i Krzysztof Piątek, zmierzy się na wyjeździe z Atalantą Bergamo.

AC Milan - Lazio 4:0 (3:0)

Bramki: Leao 24, Giroud 41, 45+1, Kessie 79