Liga Mistrzów: Kolejne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla mimo straconego seta

Jastrzębski Węgiel z kolejnym triumfem w Lidze Mistrzów

Jastrzębski Węgiel sięgnął po piąte zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem mistrzowie Polski rozprawili się z drużyną Hebar Pazardżik 3:1 (26:28, 25:23, 25:19, 25:16). Ekipa z PlusLigi straciła pierwszego seta w tej edycji europejskiego pucharu.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Żaden zespół nie był w stanie zdominować przeciwników. W połowie pierwszej partii mistrzom Polski udało się odskoczyć rywalom na pięć punktów. Siatkarze klubu z Bułgarii nie mieli jednak zamiaru tak łatwo oddać polskiemu zespołowi zwycięstwa w tej części starcia. Po chwili udało im się doprowadzić do wyrównania. Pod koniec seta gra toczyła się punkt za punkt, jednak skuteczniejsza okazała się ekipa Hebar Pazardżik, wygrywając 28:26.

Porażka w pierwszym secie zadziałała na zawodników Jastrzębskiego Węgla jak płachta na byka. Zespół z PlusLigi już na starcie kolejnej części rywalizacji wyszedł na sześciopunktowe prowadzenie. Mimo to rywalom mistrzów Polski udało się wrócić do gry. Na chwilę przed końcem seta bułgarscy siatkarze byli w stanie doprowadzić do wyrównania. O rozstrzygnięciu tej partii zadecydował Jan Hadrava, który skutecznym blokiem zdobył 25. punkt dla Jastrzębskiego Węgla. Podopieczni Andrea Gardiniego zwyciężyli 25:23, tym samym doprowadzając do wyrównania w setach.

W trzeciej części meczu prawie cały czas gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero pod koniec mistrzom Polski udało się odskoczyć przeciwnikom. Z bardzo dobrej strony na boisku prezentował się Tomasz Fornal. Polski siatkarz na przestrzeni trzech setów zdobył w sumie 15 punktów. To właśnie dzięki m.in. jego dobrej dyspozycji polski klub triumfował w trzeciej partii 25:19.

Ostatni set był zdecydowanie bardziej jednostronny niż poprzednie. Zawodnicy klubu z Jastrzębia-Zdroju od razu wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Siatkarze z Bułgarii nie byli w stanie znaleźć odpowiedzi na skuteczną grę przeciwników. Dzięki temu ekipa z PlusLigi triumfowała w ostatniej części meczu 25:16.

To już piąte zwycięstwo mistrzów Polski w tej edycji Ligi Mistrzów. Jastrzębski Węgiel już wcześniej zapewnił sobie awans do ćwierćfinału.

Hebar Pazardżik - Jastrzębski Węgiel 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25)

Hebar: Giorgi Gjorgiew, Todor Aleksjew, Bradley Gunter, Teodor Todorow, Jacopo Massari, Wiktor Josifow - Teodor Salparow (libero) oraz Plamen Szekerdżijew, Stojko Nenczew, Deivid Kracew, Petar Karakaszew, Martin Simeonow, Ivan Stanew

Jastrzębski Węgiel: Benjamin Toniutti, Trevor Clevenot, Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Jan Hadrava, Łukasz Wiśniewski - Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Macyra, Rafał Szymura