Nie żyje Jan Magiera. Olimpijczyk z Tokio i Meksyku miał 83 lata

Inne
Nie żyje Jan Magiera. Olimpijczyk z Tokio i Meksyku miał 83 lata
Fot. PAP
Nie żyje Jan Magiera.

Nie żyje Jan Magiera - kolarz, który reprezentował Polskę podczas igrzysk olimpijskich w Tokio i Meksyku w 1964 i 1968 roku. Dwukrotny olimpijczyk zginął tragicznie w wypadku przy paleniu gałęzi w swoim ogrodzie. Miał 83 lata.

Tragiczne wieści płyną do nas z Mostków koło Starego Sącza, gdzie mieszkał Jan Magiera. Jak poinformowała "Gazeta Krakowska" dwukrotny olimpijczyk i trzykrotny mistrz Polski w kolarstwie szosowym zginął tragicznie w wieku 83 lat w nieszczęśliwym wypadku. Były kolarz stracił życie w trakcie prac porządkowych w swoim ogrodzie podczas palenia starych gałęzi. Śledztwo w sprawie wszczęła prokuratura oraz policja, które mają wyjaśnić przyczyny tragedii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Andrzej Rapacz


"Do tragedii doszło na terenie jednej z posesji w miejscowości Mostki w gminie Stary Sącz. Policja została powiadomiona pięć minut po godzinie trzynastej w środę, 9 lutego 2022 r. Na miejscu długo pracowali policjanci oraz prokurator. Wstępnie wykluczony został udział w zdarzeniu osób trzecich. Okoliczności i przyczyny tragedii ma wyjaśnić śledztwo, które już zostało wszczęte" - poinformowała aspirant sztabowa Barbara Szczerba z Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Policji w Krakowie.


Magiera w trakcie swojej bogatej kariery reprezentował kluby z Radomia oraz Krakowa. W 1964 roku zajął trzecie miejsce w Tour de Pologne, a w tym samym roku wystąpił także podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. W 1968 roku był trzeci w innych prestiżowych zawodach - Wyścigu Pokoju, w którym był także zwycięzcą jazdy indywidualnej na czas. W 1968 roku wystąpił na swoich drugich igrzyskach w Meksyku, a w 1970 roku wygrał w pierwszych w historii mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas. Po zakończeniu kariery pracował jako asystent trenera reprezentacji Polski. Był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie