Liga Mistrzów: Pierwsze zwycięstwo siatkarzy Projektu Warszawa

Projekt – Greenyard 3:1.

W zaległym spotkaniu 3. kolejki Ligi Mistrzów siatkarzy Projekt Warszawa pokonał Greenyard Maaseik 3:1. Starcie dwóch najsłabszych ekip grupy B miało wyrównany przebieg. Oba kluby już przed tym meczem nie miały szans na awans do fazy play-off.

Przedostatnie spotkanie Projektu w tej edycji Ligi Mistrzów było zaległym starciem z początku stycznia. Wówczas stołeczną drużynę dotknęły zakażenia koronawirusem. Mecz przełożono i oba spotkania między tymi ekipami postanowiono rozegrać w Maaseik.

Starcie dwóch najsłabszych drużyn grupy B nie przyniosło wielkich emocji, ale było dość wyrównanym widowiskiem. W pierwszym secie wynik długo oscylował wokół remisu, ale dwie ostatnie akcje wygrali siatkarze Projektu. Janusz Gałązka zaatakował ze środka, a po chwili Jay Blankenau zaskoczył gospodarzy zagrywką (25:23).

W drugim secie było podobnie, z tym że końcówkę od stanu 21:21 rozegrali po swej myśli siatkarze VC Greenyard (22:25). Wydarzeniem trzeciej odsłony była bardzo długa przerwa spowodowana przez sędziów przy stanie 14:11. Gdy grono arbitrów zdołało wreszcie ustalić fakty, Projekt pewnie przeważał w dalszej części seta. Wynik na 25:20 ustalił atakiem po bloku rywali Michał Superlak. W czwartej partii również przewagę mieli siatkarze trenera Andrei Anastasiego. Rywalizację rozstrzygnęli jednak dopiero w końcówce po atakach Dusana Petkovicia i Jana Fornala (25:22).

Projekt Warszawa – VC Greenyard Maaseik 3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:22)

Projekt: Jay Michael Blankenau, Andrzej Wrona, Janusz Gałązka, Igor Grobelny, Jan Fornal, Duszan Petkovic – Damian Wojtaszek (libero) oraz Dominik Jaglarski, Michał Superlak, Angel Trinidad de Haro. Trener: Andrea Anastasi.
Greenyard: Renet Vanker, Henri Treial, Gustavo Bonatto, Jan Martinez Franchi, Jolan Cox, Lazar Cirovic – Martin Perin (libero) oraz Ferre Reggers, Gilles Lomba, Liam Mc Cluskey. Trener: Fulvio Bertini.