Rosja - Polska: Mecz przy trybunach zapełnionych w 70 procentach

Piłka nożna
Rosja - Polska: Mecz przy trybunach zapełnionych w 70 procentach
fot. PAP
Rosja - Polska: Mecz przy trybunach zapełnionych w 70 procentach

Rosyjski Związek Piłki Nożnej (RFS) poinformował w środę, że otrzymał zezwolenie władz sanitarnych na dwa mecze drużyny narodowej na stadionie Dynama w Moskwie przy zapełnieniu trybun w 70 procentach. Chdzi m.in. o zaplanowane na 24 marca spotkanie z Polską w barażach o awans do mundialu.

Jak podały służby prasowe RFS, mecz na stadionie Dynama będzie mógł się odbyć przy zapełnieniu trybun w maksymalnie 70 procentach. "Do wejścia na stadion niezbędny będzie kod QR. Sprzedaż biletów zostanie otwarta w piątek 25 lutego" - głosi komunikat RFS.

Zobacz także: Zbigniew Boniek rozpętał burzę. Chodzi o mecz Rosja - Polska

 

Kod QR potwierdza, że jego posiadacz zaszczepił się przeciwko COVID-19 bądź też ma aktualny negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

 

Tymczasem Polski Związek Piłki Nożnej zwrócił się już do FIFA o pilne wyjaśnienie kwestii związanych z organizacją meczu z Rosją w Moskwie - w związku z napiętą sytuacją polityczną na terenie Ukrainy i Federacji Rosyjskiej, a także możliwą dalszą eskalacją.

 

Przeniesienie meczu jest możliwe w inne miejsce, jeśli FIFA i UEFA uznają, że w Moskwie nie jest bezpiecznie. Wówczas spotkanie zostałoby rozegrane na neutralnym terenie.

 

Jeśli Polska wygra z Rosją, to 28 marca zmierzy się w Chorzowie o prawo gry w mistrzostwach świata z lepszym w parze Szwecja - Czechy.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie