MŚ 2022: Oficjalnie stanowisko PZPN. Polska nie chce grać w Rosji!

Piłka nożna
MŚ 2022: Oficjalnie stanowisko PZPN. Polska nie chce grać w Rosji!
fot. PAP
Prezes PZPN Cezary Kulesza

Polski Związek Piłki Nożnej wspólnie z piłkarskimi federacjami ze Szwecji oraz Czech wystosował pismo do władz FIFA oraz UEFA z prośbą o przełożenie meczów barażowych do mistrzostw świata w Katarze, które mają odbyć się na terenie Rosji.

Polscy piłkarze mają zagrać 24 marca na wyjeździe z Rosją w ramach baraży do katarskiego mundialu. W grze o mistrzostwa świata są również Szwedzi i Czesi. Triumfator tego spotkania potencjalnie może również zagrać z Rosją na jej terenie.

 

ZOBACZ TAKŻE: UEFA w piątek odbierze Sankt Petersburgowi finał Ligi Mistrzów

 

Poniżej prezentujemy treść oświadczenia:

 

"W oparciu na alarmujące doniesienia i rozwijający się konflikt pomiędzy Rosją a Ukrainą, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo, piłkarskie federacje z Polski, Szwecji oraz Czech wyrażają zdanie, że spotkania barażowe do mistrzostw świata w Katarze 2022 wyznaczone na 24 oraz 29 marca, nie powinny odbywać się na terytorium Federacji Rosyjskiej.

 

Sygnatariusze tego apelu nie rozważają podróży do Rosji i rozgrywania tam meczów. Eskalacja militarna, którą obserwujemy niesie za sobą poważne konsekwencje i stwarza ryzyko zmniejszonego bezpieczeństwa dla naszych drużyn narodowych i ich delegacji.

 

Oczekujemy zatem natychmiastowej reakcji ze strony FIFA i UEFA oraz zaprezentowania alternatywnych rozwiązać, gdzie można byłoby rozegrać mecze barażowe"

 

Pismo zostało podpisane przez sekretarzy generalnych poszczególnych związków i skierowane do władz FIFA i UEFA.

 

Przypomnijmy, że UEFA najprawdopodobniej już w piątek 25 lutego podejmie decyzję o odebraniu Sankt Petersburgowi prawa do organizacji tegorocznego finału Ligi Mistrzów.

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie