Hala Projektu Warszawa miejscem pobytu dla ukraińskich uchodźców

Siatkówka
Hala Projektu Warszawa miejscem pobytu dla ukraińskich uchodźców
Fot. Twitter/Projekt Warszawa
Arena Ursynów stanie się miejscem tymczasowego pobytu ukraińskich uchodźców.

Stołeczna hala Arena Ursynów została zaaranżowana jako tymczasowe miejsce pobytu uchodźców z Ukrainy. W obiekcie swoje mecze domowe rozgrywa siatkarski klub Projekt Warszawa. Co dalej ze spotkaniami występującej w PlusLidze drużyny?

Rosyjska agresja na Ukrainę nie pozostała bez humanitarnej odpowiedzi Polaków! W reakcji na falę ukraińskich uchodźców uciekających przed wojną w akcje pomocy zaangażowało się wiele miast i jej mieszkańców, w tym m.in. stołeczna Warszawa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Velimir Petkovic nie zamierza zrezygnować z prowadzenia rosyjskich piłkarzy ręcznych


Władze miasta postanowiły wykorzystać jeden ze swoich największych obiektów sportowych jakim jest Arena Ursynów i zaaranżowała halę jako tymczasowe miejsce pobytu uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy. Warto przypomnieć, że w ursynowskiej hali trenują oraz rozgrywają swoje mecze domowe m.in. siatkarze Projektu Warszawa, którzy z aprobatą komentowali decyzję miasta.


- Nasz dom jest Waszym domem - napisał na Twitterze kapitan stołecznej drużyny, Andrzej Wrona.

 


Pod wrażeniem pomocy Polaków był także trener Projektu Warszawa - Andrea Anastasi, który od wielu lat pracuje w naszym kraju.


- W tym miejscu spędzamy całe dnie, aby poprawiać swoje umiejętności. Teraz Polacy pokazują jak pomagać innym. Kocham Polskę! Wszystko dla Ukrainy - napisał na Instagramie włoski trener.


Klub poinformował, że najbliższy zaplanowany na 5 marca mecz domowy Projektu Warszawa ze Ślepskiem Malow Suwałki odbędzie się w hali COS Torwar w pierwotnie zaplanowanym terminie o godz. 17:30.

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie