ZAKSA odmawia gry z Dynamo Moskwa!

Siatkówka
ZAKSA odmawia gry z Dynamo Moskwa!
fot. PAP
Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla nie zamierzają grać z Dynamo Moskwa.

Włodarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle opublikowali na oficjalnej stronie klubu oświadczenie, w którym informują, że w sytuacji inwazji Rosji na terytorium Ukrainy, wicemistrzowie Polski nie widzą możliwości rozegrania meczu z Dynamo Moskwa w Lidze Mistrzów.

"ZAKSA S.A. pragnie poinformować, że w obecnej sytuacji inwazji Rosji na terytorium Ukrainy, po konsultacji z właścicielem klubu Grupą Azoty ZAK S.A., nie widzi możliwości jakiejkolwiek rywalizacji z drużyną rosyjską – Dinamo Moskwa w ramach Ligi Mistrzów" - możemy przeczytać w oświadczeniu klubu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mistrzostwa świata siatkarzy oficjalnie odebrane Rosji!

 

"Przemawiają za tym przede wszystkim względy bezpieczeństwa uczestników spotkań, nawet rozgrywanych na terenie neutralnym oraz konieczność solidarnej postawy europejskiej rodziny siatkarskiej wobec dramatu ukraińskiego społeczeństwa. Pragniemy też podkreślić, że nie obciążamy winą rosyjskich sportowców za działania zbrojne ich władz wobec Ukrainy" - czytamy w dalszej treści.

 

 

Na koniec oświadczenia klub zaznaczyć, że rezygnacja z gry przeciwko Dynamo Moskwa nie oznacza całkowitej rezygnacji z rozgrywek Ligi Mistrzów, a stanowisko klubu zostało już przedstawione oficjelom CEV.

 

Oba zespoły miały zagrać ze sobą w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz zaplanowany był na 8 marca w Kędzierzynie-Koźlu, natomiast rewanż tydzień później 15 marca w Moskwie.

 

ZAKSA to triumfator poprzedniej edycji Champions League.

 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie