Rosja nie zgadza się z decyzją FIFA. Obwinia... Polskę

Piłka nożna
Rosja nie zgadza się z decyzją FIFA. Obwinia... Polskę
fot. PAP
Rosja odwoła się od decyzji FIFA i UEFA

Rosyjski Związek Piłki Nożnej poinformował, że odwoła się od decyzji FIFA i UEFA. Uważają, że działania światowych federacji nie są zgodne z prawem i zostały podjęte pod presją m.in. Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że zarówno UEFA, jak i FIFA zawiesiły wszystkie rosyjskie reprezentacje i kluby w rozgrywkach odbywających się pod szyldami tych dwóch federacji. Jest to odpowiedź na agresję Rosji na Ukrainę. Oznacza to m.in., że nie odbędzie się spotkanie Rosja - Polska w barażach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. 

 

ZOBACZ TAKŻE: "FIFA nie miała innego wyjścia. Dziwi, że potrzebowali tyle czasu"

 

Rosjanie zapowiedzieli, że odwołają się od tych decyzji. Według nich FIFA i UEFA nie miały prawa wykluczać ich drużyn. Co więcej, uważają, że decyzja światowej federacji została podjęta pod presją nałożoną m.in. przez PZPN.

 

"RFU uważa, że FIFA i UEFA nie miały podstawy prawnej przy podejmowaniu decyzji o zawieszeniu rosyjskich drużyn. Naruszył podstawowe prawa RFU jako członka FIFA i UEFA, w tym prawo do udziału w zawodach. Ponadto decyzja o wycofaniu drużyny narodowej z kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2022 została podjęta pod presją bezpośrednich rywali w play-offach, co naruszyło zasadę sportu i zasady fair play" - napisano w oficjalnym komunikacie.

 

Warto przypomnieć, że to PZPN jako pierwszy postanowił zbojkotować mecz z Rosją. Później do Polski przyłączyły się narodowe drużyny Czech i Szwecji, które mogły spotkać się z rosyjską reprezentacją w finale baraży.

 

 

Rosjanie od decyzji FIFA i UEFA odwołają się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie. Ponieważ do planowanego wcześniej terminu meczu zostały tylko trzy tygodnie, będą oni nalegać na przyśpieszoną procedurę rozpatrywania wniosku.

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie