Szokujący wpis rosyjskiej trenerki: Musimy przypomnieć Hiroszimę i Nagasaki

Inne
Szokujący wpis rosyjskiej trenerki: Musimy przypomnieć Hiroszimę i Nagasaki
fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV
Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Na zdjęciu zniszczone przez Rosjan budynki w Charkowie.

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) wykluczyła zawodników, działaczy i sędziów z Rosji i Białorusi. Ta decyzja nie spodobała się Rosjanom, a trenerka kadry tego kraju Marina Uljankina dokonała szokującego wpisu w mediach społecznościowych.

Uljankina w prowokacyjny sposób skomentowała post dotyczący wykluczenia rosyjskich gimnastyków w grupie "Gimnastyka artystyczna – zespół rosyjski" na portalu społecznościowym VKontakte. Poinformowały o nim m.in. ukraińskie media.

 

"Musimy przypomnieć Watanabe o Hiroszimie i Nagasaki” – napisała Uljankina.

 

 

Morinari Watanabe jest japońskim biznesmenem, który od stycznia 2017 roku pełni funkcję prezesa Międzynarodowej Federacji Gimnastycznej.

 

Ataki atomowe na Hiroszimę i Nagasaki to jedyne w historii przypadki użycia broni atomowej podczas działań zbrojnych. Dokonały ich Stany Zjednoczone na Japonię w 1945 roku.

 

 

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna wykluczyła sportowców z Rosji i Białorusi po inwazji rosyjskiej armii na Ukrainę. Działania w tym kierunku podjęto 4 marca, a od 7 marca rosyjscy i białoruscy sportowcy, oficjele i sędziowie nie mogą występować w zawodach pod egidą FIG.

 

Zobacz także: Skandaliczny gest rosyjskiego gimnastyka. Federacja wszczęła postępowanie

 

Wpis trenerki to niejedyna kontrowersja wokół rosyjskiej gimnastyki w ostatnim czasie. Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec Iwana Kuliaka który podczas dekoracji po zawodach PŚ, w obecności rywala z Ukrainy, otwarcie wsparł zbrojne działania Rosjan. Miał on na stroju literę "Z", która widnieje na wojskowym wyposażeniu rosyjskiej armii podczas agresji na Ukrainę.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie