ATP w Indian Wells: Hubert Hurkacz awansował do kolejnej rundy

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz awansował do kolejnej rundy turnieju ATP w Indian Wells. 11. tenisista światowego rankingu w trzech setach (6:3, 3:6, 6:3) pokonał Oscara Otte z Niemiec.

W pierwszym secie Polak lepiej serwował i był skuteczniejszy. Najbardziej wymagający był szósty gem. Otte dwukrotnie był o jedną piłkę od wygrania gema, lecz ostatecznie Hurkacz wytrzymał i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Finalnie cała partia padła jego łupem i skończyła się wynikiem 6:3.

Drugi set ułożył się lepiej dla Niemca, który wyszedł na prowadzenie przy stanie 2:1 i później już przewagi nie oddał. Dwa gemy były dość zacięte, lecz tym razem wygrywał je Otte. Ostatecznie cały set zakończył się jego wygraną 6:3.

Stało się jasne, że do wyłonienia zwycięzcy konieczna będzie trzecia odsłona. Do stanu 3:3 zawodnicy szli "punkt za punkt". W końcu jednak tenisista z Wrocławia przejął inicjatywę i wygrał trzy ostatnie gemy i całe spotkanie 2:1. W 1/16 finału rywalem Hurkacza będzie Amerykanin Steve Johnson.

Hubert Hurkacz - Oscar Otte 6:3, 3:6, 6:3