Beach Pro Tour: Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali w Meksyku

Siatkówka
Beach Pro Tour: Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali w Meksyku
fot. FIVB
Duet Łosiak/Bryl wygrał w Meksyku w zawodach Beach Pro Tour.

Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrali zawody Beach Pro Tour w siatkówce plażowej w meksykańskiej miejscowości Tlaxcala. W finale pokonali Chilijczyków Noego Aravenę i Vicente Orlando Dorguetta Torrealbę 2:0.

Cykl Beach Pro Tour zastąpił od tego roku World Tour. Zawody rangi Challenge, takie jak w Tlaxcali, są na drugim poziomie. Na wyższym znajdują się turnieje Elite 16, a na niższym - Futures.

 

Zobacz także: Beach Pro Tour – nowe rozgrywki w siatkówce plażowej zastąpią World Tour

 

Bryl i Łosiak to utytułowani siatkarze plażowi, zwycięzcy zawodów World Tour. Do tej pory sukcesy odnosili jednak z innymi partnerami - Bryl z Grzegorzem Fijałkiem, a Łosiak z Piotrem Kantorem.

 

Spotkanie lepiej rozpoczęli Polacy, którzy w pierwszych akcjach prezentowali się dobrze w ataku i szczęśliwie unikali własnych błędów. Wraz z rozwojem seta coraz bardziej dawał się jednak we znaki blok przeciwników z Chile, którzy punktowali w ważnych momentach, dzięki czemu objęli prowadzenie. Łosiak i Bryl potrafili jednak znaleźć rozwiązanie na te niedogodności i dzięki sprytnym zagraniom umiejętnie wciskali piłkę na stronę przeciwników. Set na korzyść Polaków zakończył szczelny blok Bryla na Droguettcie.

 

Początek drugiej partii był wyrównany, choć oczywiście większy komfort gry mieli reprezentanci Polski, którzy byli krok bliżej złotych medali. Każda ich udana akcja destabilizowała rywali, co widać było w niewymuszonych własnych błędach. Przełamanie po stanie 10:10 przyniosło wyraźną przewagę Polaków, którzy narzucili Chilijczykom swoje zasady gry. Dobre zagrywki Łosiaka oraz czujna gra na siatce Bryla praktycznie przesądziły o losach spotkania. Każdy kolejny punkt był środkiem do celu, a brak pomysłu na odwrócenie sytuacji skazał Aravenę i Droguetta na ostateczną przegraną.

 

 

W finale turnieju kobiet Brazylijki Carolina Salgado i Barbara Seixas De Freitas wygrały z Holenderkami Katją Stam i Raisą Schoon 2:0 (21:19, 21:18).

 

Bryl i Łosiak do rywalizacji przystąpili od razu w turnieju głównych. Eliminacji nie przebrnęły pozostałe polskie pary: Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk, Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk, Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski oraz Katarzyna Kociołek i Melania Marcinowska.

 

Łosiak/Bryl (Polska) – Aravena/Droguett (Chile) 2:0 (21:17, 21:16)

RM, PAP, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie