Fortuna 1 Liga: Rollercoaster w Niepołomicach! Pięć goli i triumf Arki Gdynia

Karol Czubak strzelił zwycięskiego gola dla Arki Gdynia.

Sympatycy Fortuna 1 Ligi doczekali się prawdziwego spektaklu na stadionie w Niepołomicach. Miejscowa Puszcza po zaciętym meczu przegrała w 27. kolejce zaplecza Ekstraklasy z Arką Gdynia 2:3. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla gości Karol Czubak. Dzięki zwycięstwu zespół z Pomorza awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Pierwszą groźną sytuacją stworzyli gospodarze. Szymon Kobusiński posłał dokładne dośrodkowanie na głowę Piotra Mrozińskiego, a ten strzałem głową chciał zaskoczyć golkipera rywali. Kacper Krzepisz był jednak na posterunku, wybijając piłkę wprost pod nogi Łukasza Sołowieja, którego uderzenie skutecznie wyblokował Michał Marcjanik.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą - to wyświechtane powiedzenie sprawdziło się kilka minut później, kiedy Christian Aleman otworzył wynik spotkania. Ekwadorczyk wykorzystał fakt, że nie był pilnowany i uderzył głową nie do obrony.

To podziałało mobilizującą na zespół z Małopolski, który coraz to częściej zapędzał się w pole karny przyjezdnych. Na efekt w postaci bramki wyrównującej nie trzeba było długo czekać. Osiem minut przed przerwą Sołowiej mocnym strzałem dał nadzieję na korzystny rezultat.

Po zmianie stron piłkarze Puszczy poszli za ciosem. Kobusiński zagrał głową w pole karne gości, a chwilę później dopiero co wprowadzony na murawę Łukasz Wroński znalazł drogę do bramki Arki.

To jednak nie podłamało "Żółto-Niebieskich", którzy po godzinie gry doprowadzili do wyrównania za sprawą Huberta Adamczyka, który zdecydował się na uderzenie z woleja. Taki wynik spotkania utrzymywał się przez kolejne dwanaście minut, ale wtedy po raz kolejny przypomniał o sobie Adamczyk. Jego uderzenie sparował Gabriel Kobylak, ale na tyle niefortunnie, że futbolówka spadła pod nogi Karola Czubaka. Temu pozostało tylko wbić piłkę do pustej bramki.

Goście wygrywając w Niepołomicach, awansowali na trzecią lokatę w tabeli Fortuna 1 Ligi. To oznacza, że dalej liczą się w grze o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy. Z kolei piłkarze Tomasza Tułacza muszą oglądać się za plecy. Ich przewaga nad strefą spadkową wynosi trzy punkty.

Puszcza Niepołomice - Arka Gdynia 2:3 (1:1)