PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie. Transmisja TV i stream online

Starcie drużyn z Rzeszowa i Zawiercia uznawane było za najciekawszą parę ćwierćfinałów PlusLigi. Pierwsze spotkanie, wygrane 3:1 przez Aluron CMC Wartę, z pewnością nie zawiodło. W piątek rewanż w Rzeszowie. Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

W tabeli rundy zasadniczej Aluron CMC Warta wyprzedziła Asseco Resovię zaledwie o dwa punkty. Nie mogło zatem dziwić, że rywalizacja pomiędzy tymi klubami będzie bardzo zacięta. Pierwsza partia wtorkowego meczu toczyła się na przewagi. Zawiercianie przy wsparciu swoich wiernych kibiców wygrali 27:25. W drugiej, równie zaciętej odsłonie odpowiedzieli rzeszowianie triumfując 26:24.

Trzeci set był jedynym, o którym można powiedzieć, że toczył się pod dyktando jednej z drużyn. Wygrana Warty do 20-stu okazała się mieć niebagatelne znaczenie, albowiem w czwartym secie obie drużyny znów biły się na przewagi. Wojnę nerwów wygrali gospodarze, wygrywając 27:25 i w całym meczu 3:1.

Przed własną publicznością rzeszowianie z pewnością zrobią wszystko, aby doprowadzić do remisu w rywalizacji i decydującego, trzeciego meczu w Zawierciu. Jedno jest pewne, przegrany w tej parze sezon będzie musiał uznać za stracony.

Co ciekawe, w rundzie zasadniczej za każdym razem 3:1 wygrywali goście. Faworyta w tej rywalizacji bardzo ciężko wskazać.

Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek od godziny 20:30.