Fortuna 1 Liga: Chrobry Głogów popsuł święto ŁKS-u Łódź

ŁKS Łódź przegrał w pierwszym meczu na swoim nowym stadionie z Chrobrym Głogów 0:1. Jedynego gola w tym starciu strzelił Jaka Kolenc.

• ŁKS Łódź podejmował Chrobrego Głogów w pierwszym meczu na nowym stadionie w Łodzi.
  • Decydującą bramkę w tym starciu zdobył Jaka Kolenc.
  • Oba kluby nadal walczą o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Gospodarze od pierwszego gwizdka dominowali na boisku. Pierwsza dobra okazja na otwarcie wyniku pojawiła się w 16. minucie. Antonio Dominguez zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Chociaż uderzenie Hiszpania nie było bardzo mocne, to zaskoczyło bramkarza gości. Piłka trafiła jednak w słupek.

Futbolówka zatrzepotała w siatce w po raz pierwszy w 27. minucie. Do bramki gości trafił Ricardinho po dograniu Bartosza Szeligi. Okazało się, że piłkarze ŁKS-u zaczęli cieszyć się zbyt wcześnie. Jeden z zawodników klubu z Łodzi był na spalonym. Przez to sędzia nie mógł uznać trafienia. Na tablicy wyników nadal widniały dwa zera. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie blisko strzelenia gola był Chrobry. W 66. minucie Mateusz Bochnak zdecydował się oddać strzał zza pola karnego. Piłka przeturlała się obok Marka Kozioła i uderzyła w słupek. Po tej sytuacji ekipa z Głogowa zaczęła coraz częściej pojawiać się pod szesnastką ŁKS-u. Dzięki temu to goście strzelili decydującego gola w tym spotkaniu. Po dobrej akcji piłkę w polu karnym przeciwników otrzymał Jaka Kolenc. Żaden z obrońców gospodarzy nie krył 28-latka. Przez to słoweński piłkarz bez problemu w 88. minucie umieścił piłkę w bramce ŁKS-u.

Tym samym Kolenc zapisał się na kartach historii łódzkiego klubu, strzelając pierwszego gola na nowym stadionie "Rycerzy Wiosny". Podopieczni Marcina Pogorzały nie byli w stanie zwyciężyć na inaugurację nowego obiektu i obecnie plasują się na szóstym miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi.

ŁKS Łódź - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)

Bramka: Jaka Kolenc 88