Premier League: Łukasz Fabiański obronił rzut karny, ale nie zatrzymał Chelsea

Łukasz Fabiański obronił strzał Jorginho w meczu Chelsea - West Ham United. Zrobił to jeszcze przy stanie 0:0, lecz chwilę później skapitulował po strzale Christiana Pulisicia.

W pierwszej połowie derbowego spotkania polski bramkarz nie miał zbyt wiele pracy. Piłkarze Chelsea ani razu nie potrafili trafić w światło jego bramki. Dopiero po przerwie coś w końcu zaczęło się dziać. Fabiański obronił m.in. strzał Trevoha Chalobaha z dystansu czy też uderzenie Timo Wernera z kilku metrów. Najważniejsze wydarzyło się jednak w końcówce.

W 86. minucie rozgrywający bardzo dobre zawody Craig Dawson sfaulował w polu karnym Romelu Lukaku, za co obejrzał czerwoną kartkę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jorginho i... uderzył fatalnie. Lekki strzał wpadł prosto w ręce Fabiańskiego, dla którego był to 12. obroniony rzut karny w Premier League.

Polak nie zdołał jednak zachować czystego konta. W 90. minucie po ładnej akcji pokonał go Christian Pulisic.

Chelsea zapisała ważne zwycięstwo i na ten moment ma pięć punktów więcej od czwartego Arsenalu oraz jedno spotkanie rozegrane mniej. West Ham United jest siódmy.

Chelsea - West Ham United 1:0 (0:0)
Bramka: Pulisic 90

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Silva, Chalobah - Loftus-Cheek (76 Ziyech), Kante, Jorginho, Alonso - Mount, Havertz (76 Lukaku), Werner (76 Pulisic).

WHU: Fabiański - Johnson, Dawson, Cresswell - Coufal, Soucek, Noble (62 Rice), Masuaku - Jarmołenko (73 Bowen), Benrahma (78 Lanzini), Fornals.

Żółta kartka: Alonso.

Czerwona kartka: Dawson.