PlusLiga: Trefl Gdańsk - GKS Katowice. Transmisja TV oraz stream online

Trefl Gdańsk postara się zająć 7. miejsce na koniec sezonu w PlusLidze.

Sezon w PlusLidze wielkimi krokami zmierza do końca. Przed nami jeszcze najważniejsze rozstrzygnięcia dotyczące awansu do finału i zdobycia mistrzostwa Polski. Powoli klaruje się sytuacja na niższych lokatach. W środowy wieczór poznamy, kto z dwójki Trefl Gdańsk - GKS Katowice zajmie siódme miejsce. Transmisja w Polsacie Sport i Polsacie Box Go.

Oba zespoły rzutem na taśmę dostały się do fazy play-off PlusLigi, ale w ćwierćfinałach nie były w stanie sprawić sensacji i odpadły ze znacznie wyżej notowanymi rywalami. Gdańszczanie ulegli, aczkolwiek po walce, z Jastrzębskim Węglem. Siatkarze Trefla niespodziewanie wygrali pierwszy meczu na Górnym Śląsku 3:2, ale w dalszej fazie podrażniony mistrz kraju nie oddał adwersarzom z Trójmiasta nawet seta.

Z kolei katowiczanie rywalizowali z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, z którą zdołali zdobyć seta w dwóch meczach.

W pierwszym starciu o 7. miejsce Trefl wygrał z GKS-em na jego terenie 3:2. Przyjezdni prowadzili już 2:0, ale do zwycięstwa potrzebowali tie-breaka. W rundzie zasadniczej GKS dwukrotnie zwyciężał gdańszczan - odpowiednio 3:2 u siebie i 3:1 na wyjeździe. Oba zespoły spotkały się również w Tauron Pucharze Polski. W nim podopieczni Michała Winiarskiego wygrali 3:1.

A skoro mowa o byłym reprezentancie kraju, to warto zaznaczyć, że środowa konfrontacja będzie jego pożegnalna w roli trenera Trefla. Po sezonie były zawodnik m.in. AZS-u Częstochowa zasili barwy Aluronu CMC Warty Zawiercie oraz męskiej reprezentacji Niemiec.

Transmisja meczu Trefl Gdańsk - GKS Katowice o godz. 20:30 w Polsacie Sport i Polsacie Box Go.