SuperLega: Cucine Lube Civitanova bliżej mistrzostwa

Cucine Lube Civitanova górą w pierwszym meczu finału włoskiej SuperLegi. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego pokonali po tie-breaku Sir Safety Conad Perugia. Rywalizacja o mistrzostwo Włoch toczy się do trzech zwycięstw.

Pierwszy set przebiegł pod dyktando Lube. Goście szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca partii, którą ostatecznie wygrali 25:17. Druga odsłona była już bardziej wyrównana. Żadna z ekip nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi. Finalnie o wyniku seta zdecydować musiała gra na przewagi. W niej górą była Perugia (28:26).

Trzecia partia była wyrównana do stanu 15:15. Potem gospodarze odskoczyli na trzy punkty i nie oddali prowadzenia do końca seta. Perugia wyszła na prowadzenie 2:1 w meczu wygrywając 25:20. W czwartym secie przebudziło się Lube. Zespół z Treii szybko zbudował sobie bezpieczną przewagę i kontrolował przebieg gry do końca partii. Jej rezultat to 25:17 dla gości.

Wówczas stało się jasne, że o ostatecznym wyniku meczu zadecyduje tie-break. Przy stanie 3:3 Lube zdobyło trzy punkty z rzędu i wyszło na prowadzenie 6:3. W pewnym momencie goście prowadzili nawet 8:4. Wtedy jednak do głosu doszła Perugia. Gospodarze zdobyli pięć punktów z rzędu i doprowadzili do wyniku 9:8. Później rywalizacja stała się bardzo wyrównana. Ostatecznie Lube wygrało 15:13 i cały mecz 3:2.

Sir Safety Conad Perugia - Cucine Lube Civitanova 2:3 (17:25, 28:26, 25:20, 17:25, 13:15)