ATP w Rzymie: Niewiarygodny skandal! Shapovalov do kibiców: Zamknijcie się ku***! (WIDEO)

Denis Shapovalov kłócący się z sędzią.

Do gigantycznego skandalu doszło w trakcie meczu w ramach turnieju ATP w Rzymie. Denis Shapovalov nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego i wywołał tym samym niewiarygodne zamieszanie, jednocześnie obrażając gwiżdżących na niego włoskich kibiców.

Całość została idealnie nagrana przez kamery telewizyjne, które również zarejestrowały, jak sfrustrowany Kanadyjczyk krzyczy w stronę publiczności, aby "zamknęli się ku***". Następnie, tuż przed wznowieniem gry, sugerował sędziemu, że jest prowokowany przez jednego z kibiców. Arbiter musiał opuścić swoje stanowisko i porozmawiać twarzą w twarz z zawodnikiem.

Shapovalov nie zgodził się z arbitrem w sprawie autowego serwisu. Zdaniem Kanadyjczyka o rosyjsko-żydowskich korzeniach, piłka była w polu. Sam zainteresowany przeszedł nawet na stronę rywala, którym był reprezentant gospodarzy Lorezno Sonego. Tym samym złamał regulamin, ponieważ zawodnik nie ma prawa wkraczać na pole przeciwnika. Został za to ukarany utratą punktu.

Przerwa w grze trwała kilka minut. Fakt, że Shapovalov mierzył się z Włochem jeszcze bardziej podsycała gęstą atmosferę na trybunach w Rzymie. Tamtejsza publiczność dawała upust niezadowoleniu wobec zachowania Shapovalova, który w pewnym momencie nie wytrzymał nerwów, wykrzykując w ich kierunku niecenzuralne słowa.

Ostatecznie spotkanie mogło być kontynuowane, a 16. w rankingu światowym Shapovalov wygrał 2:1 (7:6, 3:6, 6:3) i awansował do 1/16 finału ATP w Rzymie. Niewykluczone, że zawodnika czekają jeszcze kary za wspomniane zachowanie.