Szachtar Donieck chce rozgrywać mecze Ligi Mistrzów w Polsce! Znamy możliwą lokalizację

Piłka nożna
Szachtar Donieck chce rozgrywać mecze Ligi Mistrzów w Polsce! Znamy możliwą lokalizację
fot. PAP
Szachtar Donieck

To byłaby niewątpliwie duża gratka dla kibiców futbolu w naszym kraju. Dyrektor sportowy Szachtara Donieck, a przed laty świetny piłkarz Darijo Srna w rozmowie z dziennikarzem Piotrem Koźmińskim przyznał, że ukraiński klub pragnie rozgrywać swoje mecze w kolejnej edycji Champions League w Polsce.

- Szkoda, że żaden klub z Polski nie gra w Lidze Mistrzów, ale jeśli my moglibyśmy "przynieść" te rozgrywki do Polski, to byłbym zadowolony - powiedział Srna w wywiadzie z Koźmińskim.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legia Warszawa straci Josue?

 

Niewykluczone oczywiście, że mistrz naszego kraju również dostanie się do tych elitarnych rozgrywek. Będzie to najprawdopodobniej ktoś z dwójki Lech Poznań - Raków Częstochowa. Gdyby jednak cel nie został zrealizowany, to i tak na pocieszenie istnieje duża szansa, że hymn Ligi Mistrzów wybrzmi co najmniej trzykrotnie na polskim obiekcie.

 

A jaki byłby to obiekt? Srna zaznaczył, że Szachtar swoje mecze mógłby i chciałby rozgrywać w Warszawie, a to oznacza, że w grę wchodzą dwa stadiony - ten przy ul. Łazienkowskiej oraz PGE Narodowy.

 

Pod koniec kwietnia kluby ekstraklasy ukraińskiej podczas wideokonferencji jednogłośnie zadecydowały o zakończeniu sezonu. Klubom przede wszystkim zależało, aby ustalić końcowe miejsca w tabeli i wyznaczyć drużyny do reprezentowania Ukrainy w europejskich pucharach. Decyzja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez komitet wykonawczy Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej.

 

O udział w europejskich pucharach nowego sezonu ubiega się pięć drużyn. Szachtar i Dynamo mają zagrać w Lidze Mistrzów, Dnipro-1 w Lidze Europy, Zoria Ługańsk i Worskla Połtawa w Lidze Konferencji.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie