Media: Julian Nagelsmann wyraził zgodę na odejście Roberta Lewandowskiego

Piłka nożna
Media: Julian Nagelsmann wyraził zgodę na odejście Roberta Lewandowskiego
Fot. PAP/DPA
Julian Nagelsmann i Robert Lewandowski

Transfer Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium do Barcelony staje się coraz bardziej prawdopodobny. W hiszpańskich mediach pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. Jak przekazał "AS", z odejściem Polaka pogodził się już trener Julian Nagelsmann.

Niemiecki szkoleniowiec nie zamierza za wszelką cenę walczyć o zatrzymanie kapitana reprezentacji Polski. Nagelsmann liczy się z tym, że jego zespół rozpocznie przygotowania do nowego sezonu już bez najlepszego strzelca w składzie. 

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ 2022: Kobiety po raz pierwszy wśród arbitrów na mundialu

 

 

Saga transferowa z udziałem Lewandowskiego trwa od kilku tygodni. Umowa Polaka z Bayernem wygaśnie wraz z końcem czerwca 2023. Lewandowski potwierdził, że nie zamierza przedłużyć kontraktu. To oznacza, że najbliższe okienko transferowe będzie ostatnią szansą dla Bayernu na zarobienie na napastniku. 

 

Głównym kandydatem do pozyskania kapitana reprezentacji Polski jest FC Barcelona. Pojawiły się nawet informacje, że "Duma Katalonii" osiągnęła już porozumienie z Lewandowskim i jego menadżerem ws. trzyletniego kontraktu. Aktualnie trwają prace nad oficjalną ofertą transferu, która ma wynieść maksymalnie 60 milionów euro. 

 

Warto dodać, że "AS" ujawnił również, ile Lewandowski może zarobić w nowym klubie. Gdyby 129-krotny reprezentant Polski zdecydował się na przenosiny do Barcelony, musiałby zaakceptować około trzykrotną obniżkę gaży względem pensji, którą otrzymywał w Bayernie. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie