LOTOS PZT Polish Tour: Pięciu Polaków w eliminacjach Poznań Open

Tenis
LOTOS PZT Polish Tour: Pięciu Polaków w eliminacjach Poznań Open
fot. PAP

Pięciu polskich tenisistów zagra w eliminacjach do challengera Poznań Open, drugiego turnieju z cyklu LOTOS PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski. Na podstawie rankingu ATP prawo gry zapewnione mają zawodnicy LOTOS PZT Team - Kacper Żuk (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) i Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa). Trzej inni otrzymali "dzikie karty".

Ze specjalnych przepustek skorzystają: inny tenisista LOTOS PZT Team - Maks Kaśnikowski (CKT Grodzisk Maz.), Aleksander Orlikowski i Filip Peliwo (obaj AZS Łódź). Losowanie drabinki kwalifikacji nastąpi w sobotę, w południe. Pierwsza runda ruszy w niedzielę o godz. 11:00.

 

ZOBACZ TAKŻE: LOTTO SuperLIGA stanie się faktem! Czy wyłoni nowe gwiazdy tenisa?

 

Poznań Open, pierwszy tegoroczny międzynarodowy turniej w ramach LOTOS PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski, rozpocznie się w poniedziałek. Impreza ma rangę ATP Challenger Tour 90 i pulę nagród w wysokości 67 960 euro+hospitality (koszty zakwaterowania i utrzymania uczestników).

 

Zwycięzca challengera, który będzie obchodzić w tym roku 30-lecie istnienia, wyjedzie z Poznania z czekiem na sumę 9200 euro i 90 punktami do rankingu ATP, a finalista zrobi odpowiednio 5400 euro i 55 pkt. Na najlepszy debel czeka kwota 3950 euro do podziału na parę, a finaliści otrzymają 2350 euro.

 

Spośród trzech "dzikich kart" do głównej drabinki, jakimi dysponowali organizatorzy, jedna trafiła do Polaka - Jerzego Janowicza. Półfinalista Wimbledonu 2013 i były 14. tenisista świata wraca na korty po poważnej kontuzji. Długa przerwa w startach i pandemia spowodowały, że obecnie nie jest sklasyfikowany w rankingu ATP, więc będzie miał w stolicy Wielkopolski szanse na zdobycie pierwszych punktów.

 

Zanim Janowicz wystąpi w challengerze, kibice będą mogli go obejrzeć w niedzielę na kortach pobliskiego AZS Poznań, w meczu pierwszej kolejki LOTTO SuperLIGI. Zagra w barwach Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki, podobnie jak Kacper Żuk (LOTOS PZT Team). Natomiast już w sobotę Park Tenisowy Olimpia Poznań będzie podejmował KS Górnik Bytom.

 

Czwarta edycja LOTOS PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski składa się z 12 imprez, w tym 10 międzynarodowych, które odbędą siew dziewięciu miastach. Cykl rozpoczął się 21 maja, na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej, gdzie odbył się Puchar Polski LOTOS PZT Polish Tour, turniej rangi OTK Super Seria z pulą nagród 28 tys. zł. Zwycięstwa odnieśli w nim Julia Oczachowska i Michał Mikuła.

 

Największa pulę nagród, przekraczającą kwotę miliona złotych, będą miały 96. Esvelo Narodowe Mistrzostwa Polski, zaplanowane w dniach 9-16 lipca na kortach KS Górnik Bytom. Na złotych medalistów w singlu czekać tam będą nowoczesne Mercedesy Klasy CLA od gdyńskiej firmy BMG Goworowski, wicemistrzowie zarobią po 55 tysięcy złotych, a najlepsze deble podzielą się kwotą 38 tys. zł na parę.

 

Natomiast w sierpniu, po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się turniej rangi ITF W100. W Memoriale Pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich tenisistki będą walczyć o nagrody w wysokości 100 tys. dolarów. Rywalizacja toczyć się będzie na twardych kortach Centrum Szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego w Kozerkach.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie