Roland Garros 2022: Iga Świątek - Qinwen Zheng. Kiedy mecz? O której godzinie?

Roland Garros: Kiedy zostanie rozegrany mecz Świątek - Zheng?

Qinwen Zheng będzie kolejną rywalką Igi Świątek podczas tegorocznego turnieju Roland Garros. Kiedy mecz Świątek - Zheng? O której godzinie numer jeden światowego rankingu zagra z utalentowaną Chinką?

W sobotę Świątek wywalczyła awans do kolejnej rundy dzięki pokonaniu w dwóch setach Danki Kovinic. Polka triumfowała 6:3, 7:5. Znacznie szybciej ze swoją rywalką poradziła sobie Zheng. Reprezentantka Chin wygrała z doświadczoną Alize Cornet. W pierwszym secie triumfowała 6:0, z kolei w drugim - przy stanie 3:0 - Francuzka skreczowała.

Spotkanie Świątek - Zheng w ramach 1/8 finału Roland Garros będzie pierwszym meczem Polki i Chinki. Która z zawodniczek wygra premierowy pojedynek?

Świątek wygrała 46 z ostatnich 47 setów w swoich meczach. Pozostaje niepokonana od czasu porażki w lutym z Łotyszką Jeleną Ostapenko w Dubaju.

Polka jest triumfatorką French Open z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie.

Kiedy mecz Świątek - Zheng? O której godzinie mecz Świątek - Zheng?

Mecz Świątek - Zheng zostanie rozegrany w poniedziałek 30 maja. Spotkanie Polki i Chinki rozpocznie się nie przed godziną 16.00.