Szymon Kołecki wraca do podnoszenia ciężarów!

Inne
Szymon Kołecki wraca do podnoszenia ciężarów!
Fot. PAP
Szymon Kołecki ma na koncie złoto i srebro olimpijskie, cztery medale mistrzostw świata i sześć medali ME. Teraz spróbuje swych sił jako komentator swej pierwotnej konkurencji

Legenda polskich ciężarów, dwukrotny medalista olimpijski, gwiazda MMA, były prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów – Szymon Kołecki wraca do swojej dyscypliny. Od soboty 28 maja do niedzieli 5 czerwca będzie komentował na sportowych antenach Polsatu mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów.

Mistrzostwa odbędą się w albańskiej Tiranie. Polska wysyła jedenastoosobową reprezentację, cztery kobiety i siedmiu mężczyzn. Do mistrzostw przygotowywali się w Spale. W sobotę wczesnym popołudniem odlecieli do Tirany. Pierwsze starty Biało-Czerwonych w poniedziałek 30 maja. Polsat Sport pokaże na swoich antenach wszystkie finały. Zaczynamy w sobotę 28 maja, najsilniejszym ludziom Europy będziemy towarzyszyć do 5 czerwca. Do Durrës, gdzie będą zakwaterowane wszystkie ekipy, ma przyjechać 145 kobiet z 37 krajów, oraz 144 mężczyzn z 34 krajów.

 

- Polsat Sport od zawsze wspiera zawodników startujących w biało-czerwonych barwach. Gdy więc pojawiła się okazja do pokazania mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów, nie zastanawialiśmy się długo. Zdajemy sobie sprawę, że obecnie nie mamy aż tak wielu zawodników na najwyższym poziomie, ale chcemy ich pokazać naszym kibicom. Polsat Sport zawsze przynosił szczęście Polakom, może tak będzie i tym razem – mówi dyrektor Polsatu Sport Marian Kimita.


- Do podnoszenia ciężarów wracam po całkiem sporej przerwie. Zmieniły się trochę zasady rozgrywania zawodów, są nowe kategorie wagowe, ale sztanga wciąż jest taka sama. Ciągle ją kocham i z wielką przyjemnością skomentuję starty nie tylko Polaków, ale całej europejskiej czołówki – dodaje Szymon Kołecki, który będzie naszym ekspertem podczas wszystkich finałowych bojów tych mistrzostw. 

 

Zarówno męska, jak i żeńska część naszej kadry składa się głównie z młodych zawodników, którzy w większości są na początku swych karier. Na co możemy liczyć? Zapytaliśmy o to trenerów naszych reprezentacji.

 

- Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do tych mistrzostw – deklaruje szkoleniowiec pań, Antoni Czerniak. – O medale na pewno nie będzie łatwo. Cel jaki stawiamy przed dziewczynami to bicie rekordów życiowych. A jeśli się to uda to Weronika Stubińska-Zielińska w kategorii do 81 kg może powalczyć o podium. Szanse ma również Monika Marach w kategorii do 71 kg - deklaruje szkoleniowiec. 


- W grupie męskiej również mamy młodych chłopaków – mówi jej trener Piotr Wysocki. – Chcemy, by walczyli o rekordy życiowe i rekordy Polski w swoich kategoriach wiekowych. Naszym liderem jest Bartłomiej Adamus w kategorii do 96 kg. Na poprzednich mistrzostwach Europy wywalczył brąz w podrzucie, a do medalu w dwuboju zabrakło mu kilograma. Teraz ma szansę bić się o podium w dwuboju. W drużynie mamy też młodzieżowego mistrza Europy – Piotra Kudłaszyka, który startuje w kategorii do 73 kg. Wierzę, że jego również stać na miejsce na podium, zwłaszcza w podrzucie, bo to jego mocna strona – dodaje szkoleniowiec.


- Patrząc na listę startową wydaje się, że Kudłaszyk rzeczywiście nie jest skazany na pożarcie. Zielińska ma spore szanse na pierwszą czwórkę – potwierdza Kołecki, który przechodzi rehabilitację po artroskopii kolana.


- Do studia Polsatu będę przychodził o kulach. Mam usunięta łąkotkę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jeszcze wrócę do MMA, ale nic na siłę. Swoje w sporcie już zrobiłem. Teraz czas na komentatorskie wyzwanie – kończy Kołecki.

 

Plan transmisji, starty Polaków

 

Sobota 28 maja
Kobiety kat. 45 kg – godz. 17.00, Polsat Sport
Kobiety kat. 49 kg – godz. 20.00, Polsat Sport

 

Niedziela 29 maja
Mężczyźni kat. 55 kg – godz. 14.00, Polsat Sport Extra, od 15.00 Polsat Sport
Kobiety kat. 55 kg – godz. 17.00, Polsat Sport
Mężczyźni kat. 61 kg – godz. 20.00 Polsat Sport News

 

Poniedziałek 30 maja
K – 59 kg – godz. 17.00 Monika Szymanek, Polsat Sport
M – 67 kg – godz. 20.00 Kacper Urban, Polsat Sport Extra

 

Wtorek 31 maja
K 64 kg – godz. 17.00 Emila Rechul, Polsat Sport
M 73 kg – godz. 20.00 Piotr Kudłaszyk, Polsat Sport Extra

 

Środa 1 czerwca
K 71 kg – godz.17.00 Monika Marach, Polsat Sport
M 81 kg – godz. 20.00, Polsat Sport Extra

 

Czwartek 2 czerwca
M 89 kg – godz. 17.00 Patryk Bęben,  Polsat Sport
K 76 kg – godz. 20.00, Polsat Sport News

 

Piątek 3 czerwca
K 81 kg – g. 17.00 Weronika Zielińska-Stubińska, Polsat Sport Extra
M 96 kg – g. 20.00 Bartłomiej Adamus, Jakub Michalski, Polsat Sport News

 

Sobota 4 czerwca
M 102 kg – g. 14.00 Paweł Szmeja, Polsat Sport
M 109 kg – g. 17.00, Polsat Sport
K 87 kg – g. 20.00, Polsat Sport


Niedziela 5 czerwca

K +87 kg – g. 13.00, Polsat Sport Extra
M +109 – g. 16.00 Polsat Sport

 

Robert Małolepszy/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie