Czesław Michniewicz o Robercie Lewandowskim. "Widziałbym go w Liverpoolu"

Piłka nożna

Robert Lewandowski wywołał burzę, kiedy powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej, że jego "historia z Bayernem dobiegła końca". O przyszłość kapitana reprezentacji Polski został zapytany również selekcjoner Czesław Michniewicz.

Media od dawna informują, że najbardziej zainteresowana Lewandowskim jest FC Barcelona, która wydaje się najbliższa sprowadzenia polskiego napastnika.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Czas Ligi Narodów może być odkryciem Nikoli Zalewskiego"

 

- Ja widziałbym Roberta w Liverpoolu, jestem kibicem tego zespołu. Nie martwię się o przyszłość Roberta, bo wiem, że gra dziś w fantastycznym klubie. Tworzył historię Bundesligi i Bayernu Monachium. Jeśli musi zostać jeszcze w tym zespole, bo tak to dzisiaj wygląda, ma jeszcze rok kontraktu, to na pewno będzie grał. Ale jestem przekonany, że niezależnie, czy to będzie Barcelona, czy inne zespoły, to będzie piłkarzem wielkiego klubu. I na pewno będzie występować regularnie. O to się nie martwię - podkreślił Michniewcz.

 

- Im wcześniej się to wyjaśni, tym lepiej dla Roberta, bo będzie miał czystą głowę. Będzie mógł skoncentrować się na pracy i grze w nowym klubie. Do mundialu zostało dużo czasu. Jestem przekonany, że taki nowy bodziec w postaci zmiany klubu, zmiany ligi i otoczenia, jeszcze korzystniej na niego wpłynie. I dzięki temu będzie mógł realizować swoje marzenia. A wiemy, że jego marzeniem jest mistrzostwo świata z reprezentacją Polski i "Złota Piłka" - zakończył selekcjoner.

 

 

Lewandowski ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z mistrzem Niemiec, ale w poniedziałek przyznał w Warszawie, że nie widzi swojej przyszłości w tym klubie.

 

- Na dziś pewne jest jedno - moja historia z Bayernem dobiegła końca. Po tym wszystkim, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach, nie wyobrażam sobie dalszej, dobrej współpracy. Zdaję sobie sprawę, że transfer będzie najlepszym rozwiązaniem dla obu stron - powiedział doświadczony napastnik.

 

MC, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie