Liga Narodów UEFA: W Budapeszcie mecz "bez publiczności", ale z 30 tysiącami dzieci

Piłka nożna
Liga Narodów UEFA: W Budapeszcie mecz "bez publiczności", ale z 30 tysiącami dzieci
fot. PAP
Po ubiegłorocznych ME UEFA ukarała Węgry zakazem wpuszczenia kibiców na dwa najbliższe spotkania pod swoją egidą.

Sobotni mecz piłkarskiej Ligi Narodów z Anglią w Budapeszcie powinien się odbyć bez publiczności w związku z karą nałożoną na węgierską federację za rasistowskie zachowanie kibiców podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy. Sposobem na obejście tego zakazu ma być zaproszenie... 30 tysięcy dzieci.

Po ubiegłorocznych ME UEFA ukarała Węgry zakazem wpuszczenia kibiców na dwa najbliższe spotkania pod swoją egidą. Według brytyjskich mediów, m.in. BBC i Sky Sports, Węgrzy zamierzają jednak obejść ten zakaz korzystając z art. 73 przepisów dyscyplinarnych UEFA, który mówi, że na "mecze bez publiczności" można zaprosić bezpłatnie dzieci do lat 14 "pod należytą opieką". Do węgierskiej federacji miało już wpłynąć 30 tys. zgłoszeń od najmłodszych fanów futbolu, którzy zostali w odpowiedni sposób zarejestrowani.

 

ZOBACZ TAKŻE: Gareth Bale odchodzi z Realu Madryt

 

Węgry i Anglia grają w jednej grupie najwyższej dywizji Ligi Narodów razem z Niemcami i Włochami.

 

Jak wspomniała stacja BBC, podobny zabieg planują Anglicy, by uniknąć gry przy pustych trybunach z Włochami 11 czerwca w Wolverhampton. Na widowni stadionu Molineux ma jednak zasiąść tylko 2000 dzieci.

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie