PKO BP Ekstraklasa: Pięć sparingów Warty Poznań w przerwie letniej

Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa: Pięć sparingów Warty Poznań w przerwie letniej
fot. PAP
Pięć meczów kontrolnych rozegrają piłkarze Warty Poznań podczas przygotowań do nowego sezonu.

Pięć meczów kontrolnych, m.in. z duńskim Aalborg BK, rozegrają piłkarze Warty Poznań podczas przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni Dawida Szulczka do treningów wrócą 15 czerwca, kilka dni temu klub poinformował o rozstaniu się z ośmioma zawodnikami.

"Zieloni" rozpoczną przygotowania na swoich obiektach, a 25 czerwca rozegrają w Opalenicy pierwszy sparing - z Jagiellonią Białystok. 1 lipca wyjadą na dziewięciodniowe zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego, który faktycznie jest "drugim domem" poznańskiego klubu. Tam też ponownie będą występować w roli gospodarza meczów ligowych i pucharowych.

 

ZOBACZ TAKŻE: Fortuna 1 Liga: Dominik Nowak trenerem GKS Tychy

 

W Grodzisku warciarze zagrają trzy spotkania towarzyskie - z beniaminkiem Miedzią Legnica (2 lipca), piątą drużyna duńskiej ekstraklasy Aalborg BK (5 lipca) i beniaminkiem pierwszej ligi - Chojniczanką Chojnice (6 lipca). Ostatnim sprawdzianem przed sezonem będzie sparing z Górnikiem Zabrze (9 lipca w Opalenicy).

 

W poniedziałek klub poinformował o pierwszych decyzjach kadrowych. Warta pożegnała się z ośmioma piłkarzami, którym wygasły umowy lub zakończył się okres wypożyczenia. Zespół opuścili Łukasz Trałka, który zakończył karierę oraz Kolumbijczyk Frank Castaneda, Białorusin Aleksandar Pawłowiec, Mateusz Sopoćko, Miguel Luis, Daniel Szelągowski i Jordan Courtney-Perkins i Miłosz Szczepański.

 

Sezon 2021/22 Warta zakończyła na 11. miejscu.

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie