MŚ w siatkówce plażowej: Pechowa kontuzja w meczu o brązowy medal

Joana Heidrich i Anouk Vergé-Dépré ze Szwajcarii walczyły o brązowy medal mistrzostw świata w siatkówce plażowej rozgrywanych w Rzymie. Walczyły z niemieckim duetem Svenja Müller/Cinja Tillmann i były bliskie sukcesu. Niestety, plany pokrzyżowała fatalna kontuzja Heidrich w drugim secie.

W spotkaniu o trzecie miejsce MŚ siatkarki ze Szwajcarii wygrały w pierwszym secie 21:16, a w drugim prowadziły 10:7. Wówczas Heidrich pojawiła się w polu zagrywki. W czasie serwisu upadła na boisko, trzymając się za ramię. Zawodniczka najprawdopodobniej doznała urazu barku. Krzyczała z bólu, a sytuacja wyglądała dramatycznie. Szwajcarski duet nie mógł kontynuować gry.

Sytuacja w załączonym materiale wideo:

W MŚ w siatkówce plażowej 2022 startowały trzy polskie pary. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek odpadły w 1/16 finału po przegranej z reprezentantkami Łotwy – Tiną Graudiną i Anastasiją Kravcenoką 0:2 (19:21, 19:21). Michał Bryl i Bartosz Łosiak w trakcie MŚ zmagali się z chorobą i zakończyli zmagania na rywalizacji grupowej. Piotr Kantor i Maciej Rudol przegrali w 1/8 finału z Amerykanami Chaimem Schalkiem i Theodore Brunnerem 1:2 (22:20, 17:21, 11:15).