MP w kolarstwie: Damian Papierski wygrał wyścig orlików

Damian Papierski zdobył w Nowym Dworze Mazowieckim tytuł mistrza Polski orlików (do lat 23) w wyścigu ze startu wspólnego. Kolarz ekipy Voster ATS najszybciej finiszował z peletonu, uzyskując sporą przewagę nad następnymi zawodnikami.

Srebrny medal zdobył Jakub Soszka (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), a brązowy - Radosław Frątczak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne).

Na 172-kilometrowej trasie nie brakowało ucieczek, m.in. wyścig chcieli rozstrzygnąć między sobą dwaj zawodnicy HRE Mazowsze Serce Polski - Kacper Gieryk i Mateusz Gajdulewicz, czyli złoty i srebrny medalista w jeździe indywidualnej na czas, ale zostali doścignięci przez peleton ok. 10 km przed metą.

Młodzieżowcy walczyli o medale mistrzostw Polski w odrębnym wyścigu po raz pierwszy od 2017 roku. W ostatnich latach ścigali się razem z elitą, która tym razem będzie rywalizować tylko we własnym gronie w niedzielę.