Wigry Suwałki nie przystąpią do rozgrywek eWinner 2 Ligi w przyszłym sezonie

Piłka nożna
Wigry Suwałki nie przystąpią do rozgrywek eWinner 2 Ligi w przyszłym sezonie
fot. PAP

Wigry Suwałki przed rozpoczęciem sezonu 2022/23 wycofały się z rozgrywek II ligi z przyczyn finansowych. Klub z województwa podlaskiego rozpocznie następną kampanię od piątego poziomu rozgrywkowego.

Wigry miniony sezon zakończyły na czwartej pozycji w drugoligowej tabeli. Taki rezultat umożliwił zespołowi z Suwałk udział w barażach o awans do Fortuna 1.Ligi, w których jednak lepszy okazał się Motor Lublin (0:4). 

 

ZOBACZ TAKŻE: Trener Skry Częstochowa: Znowu będziemy ambitnym kopciuszkiem

 

Była więc walka o grę na zapleczu Ekstraklasy, a w końcowym rozrachunku będą występy w IV Lidze Podlaskiej. Władze Wigier zdecydowały się na taki ruch ze względu na obawy o utratę płynności finansowej. W przypadku pozostania w eWinner 2 Lidze istniało ryzyko, że suwałczanie zbankrutują i całkiem znikną z piłkarskiej mapy Polski. 

 
"Z przykrością informujemy iż Klub nie przystąpi do rozgrywek o Mistrzostwo II Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2022/2023. Jesteśmy przekonani, że dzisiejszy krok - choć trudny - jest to ruch w kierunku uratowania przyszłości Wigier Suwałki i dający nam szansę na zachowanie ciągłości funkcjonowania Klubu w rozgrywkach piłkarskich. Drużyna przystąpi do rozgrywek IV Ligi Podlaskiej w sezonie 2022/2023." - czytamy w komunikacie zamieszczonym na klubowym Facebooku.
 
Po wycofaniu się Wigier miejsce w II lidze zachowa najlepszy ze spadkowiczów - Hutnik Kraków.
Frank Dzieniecki, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie