Powrót legendy! Jon Jones wraca do oktagonu UFC! Z kim zawalczy były mistrz kategorii półciężkiej?

Sporty walki
Powrót legendy! Jon Jones wraca do oktagonu UFC! Z kim zawalczy były mistrz kategorii półciężkiej?
fot. Polsat Sport

Od dłuższego czasu mówi się o powrocie do klatki UFC dominatora kategorii półciężkiej Jona Jonesa (MMA 26-1). Prezydent organizacji - Dana White - podkreślił niedawno, że Jones jest gotowy by wrócić, a jego najbliższym rywalem w starciu w limicie kategorii ciężkiej będzie albo mistrz Francis Ngannou albo były champion Stipe Miocić. Wygląda na to, że już dziś, podczas gali UFC 276, wszystkie karty zostaną odkryte.

Według doniesień dziennikarskich, dziś podczas gali UFC 276 dojdzie do ogłoszenia powrotu Jona Jonesa. Były mistrz kategorii półciężkiej, po ostatniej walce, którą stoczył w lutym 2020 roku pokonując Dominicka Reyesa, ogłosił, że kolejny pojedynek stoczy w limicie kategorii ciężkiej.

 

Jones długo kazał czekać na swój powrót, ale wszystko wskazuje na to, że fani legendy w końcu się doczekali. Podczas dzisiejszego wydarzenia - UFC 276 - ma dojść do zaprezentowania spotu promującego wrześniową galę UFC 279. Wydarzenia odbędzie się dokładniej 10 września w T-mobile Arena w Las Vegas, a Jon Jones skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem kategorii królewskiej - Stipe Miociciem (20-4).

 

Miocić ostatni raz w klatce widziany był w marcu ubiegłego roku, kiedy to został znokautowany przez aktualnego mistrza - Francisa Nganou. Starcie z Miociciem odbędzie się w limicie kategorii ciężkiej i wszystko wskazuje na to, że będzie to walka wieczoru wrześniowego wydarzenia.

 

Jones dwukrotnie był mistrzem UFC w kategorii półciężkiej. Po raz pierwszy zdobył trofeum w 2011 roku, odprawiając przed czasem Shoguna Mauricio Rue i w wieku 23 lat został najmłodszym mistrzem w historii UFC. Amerykanin pas dzierżył do roku 2015, kiedy to popadł w problemy z prawem. W związku z tymi wydarzeniami, prezydent UFC Dana White zadecydował o zawieszeniu sportowca w prawach zawodnika UFC oraz o odebraniu Jonesowi pasa mistrzowskiego w wadze półciężkiej. Jones nie wystąpił też w walce wieczoru na UFC 187, gdzie miał po raz kolejny bronić tytułu.

 

Mistrzowskie trofeum w kategorii półciężkiej Jones odzyskał w grudniu 2018 roku. W między czasie, Amerykanin dwukrotnie został przyłapany na stosowaniu dopingu, więc jego wcześniejsze boje o pas kategorii półciężkiej, zostały uznane za nieodbyte. Po odzyskaniu pasa w 2018 roku, Jones trzykrotnie go obronił. Od starcia z Reyesem w lutym 2020 roku, Jones był nieaktywny.

Paweł Wyrobek/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie