Czesław Lang: Niewiadoma startowała tu, gdy była dzieckiem. Teraz odnosi sukcesy na skalę światową

Inne
Czesław Lang: Niewiadoma startowała tu, gdy była dzieckiem. Teraz odnosi sukcesy na skalę światową
fot. PAP/EPA
Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce na koniec Tour de France.

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce na koniec Tour de France. - Startowała tutaj (na Tour de Pologne) jako juniorka, kiedy była jeszcze małym dzieckiem i stawiała swoje pierwsze kroki. Tu złapała bakcyla i teraz odnosi sukcesy na skalę światową - wspomniał Czesław Lang.

Holenderka Annemiek van Vleuten przypieczętowała końcowy triumf w kolarskim wyścigu Tour de France wygrywając ostatni etap z Lure do stacji narciarskiej La Super Planche des Belles Filles. Trzecie miejsce w tej imprezie zajęła Katarzyna Niewiadoma. 

 

- Z pewnością jest to wielki sukces, ponieważ na podium Tour de France wśród mężczyzn stawał Zenon Jaskóła. Teraz mamy panią Kasię Niewiadomą. Wiemy, że jest naprawdę super zawodniczką. Pokazuje to i udowadnia od wielu lat - chwalił Czesław Lang.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tour de Pologne. "Oddałem Norwegowi ostatnią premię"

 

Walkę o trzecie miejsce na etapie Niewiadoma nieznacznie przegrała z Włoszką Silvią Persico (Valcar-Travel&Service). Do van Vleuten straciła 1.52, ale i tak zakończyła tę prestiżową imprezę na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej, tracąc do zwyciężczyni w "generalce" 6.35.

 

- Cieszę się, bo pamiętamy, kiedy startowała tutaj (na Tour de Pologne) jako juniorka, kiedy była jeszcze małym dzieckiem i stawiała swoje pierwsze kroki. Tu złapała bakcyla i teraz odnosi sukcesy na skalę światową - zakończył.

 

Marta Ćwiertniewicz/MS, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie