LOTTO SuperLIGA: Koncert Grodziska Mazowieckiego

Tomasz LorekTenis
LOTTO SuperLIGA: Koncert Grodziska Mazowieckiego
fot. Cyfrasport
Jerzy Janowicz to zawodnik klubu CKT Grodzisk Mazowiecki

Łukasz Kubot, jeden z filarów CKT Grodzisk Mazowiecki przebywa w Montrealu, gdzie zagra w deblu ze Stanem Wawrinką, ale koledzy i koleżanki radzą sobie doskonale w Lotto Superlidze. W szóstej kolejce Lotto Superligi CKT Grodzisk Mazowiecki pokonał zespół Górnika Bytom 4-2.

Jerzy Filip Janowicz, półfinalista singla Wimbledonu’2013 i zawodnik CKT Grodzisk Mazowiecki, przybył do Kozerek z familią. Eleganckie tenisowe centrum, które cieszy oko, przyciąga miłośników sportu. Basen, boisko do koszykówki, trawa dla fanatyków futbolu, etc. Marta Domachowska opiekowała się dzieckiem, tata senior kosztował wiktuały w restauracji, a Jerzyk grał z polotem. Kuba Nijaki, który w głównej mierze wychował zdolną Belgijkę Greet Minnen i co intrygujące pragnie po śmierci zostać wystrzelonym rakietą w przestrzeń międzyplanetarną, żeby pomachać Łukaszowi Kubotowi z okolic Saturna, prowadzi sztab trenerski w Kozerkach.

 

Owszem, fakt, że CKT Grodzisk Mazowiecki gromi rywali, nie oznacza, że w grudniowym finale w Zielonej Górze tenisiści i tenisistki pod batutą Kuby Nijakiego, będą dominować. Jest okienko transferowe, będą ruchy na szachownicy, więc konkurencja nie śpi. Weronika Falkowska, znakomita deblistka, wielokrotna mistrzyni Polski w grze podwójnej, potrafi posyłać zgrabne passing-shoty, dropszoty, woleje. Weronika pracuje w pocie czoła i ma świadomość, że wdrapać się zimą na Cho Oyu nie jest łatwo, więc robi wiele, aby odnosić sukcesy na miarę Magdy Linette, Magdaleny Fręch, Mai Chwalińskiej i Katarzyny Kawy. Mając zdolną ekipę w osobach Jana Zielińskiego, Kamila Majchrzaka, Katarzyny Piter, Kacpra Żuka i Martyny Kubki CKT Grodzisk kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, lecz prawdziwym sprawdzianem możliwości będzie ostatnia runda zasadniczego sezonu. 14 sierpnia CKT Grodzisk zmierzy się z trzecią drużyną Lotto Superligi – WKT Merą Warszawa i będzie to z pewnością zacne tenisowe danie.

Bielsko–Biała w natarciu

Siostry Radwańskie mają niezwykłą tenisową „czutkę” i wspaniale sprzątają przy sieci, ale w miniony weekend, nawet tak znakomity debel jak Agnieszka i Urszula Radwańskie uznał wyższość ekipy z Bielska–Białej. W Warszawie WKT Mera uległa BKT Advantage Bielsko–Biała, a siostry Radwańskie przegrały pojedynek w deblu z doświadczoną parą: Katarzyna Kawa – Viktoria Kużmowa. 24-letnia Słowaczka pochodząca z Koszyc, niegdyś trenowana przez Michala Mertinaka, czołowego słowackiego deblistę, stworzyła kapitalny duet z góralką z Krynicy Górskiej i pokonały Urszulę oraz Agnieszkę w dwóch setach: 7-5, 6-2. Z kolei rodak Wiktorii Kużmowej – Lucas Lacko z przepięknego uzdrowiska w Pieszczanach, znalazł receptę na Daniela Michalskiego (6-2, 6-3) i sensacja stała się faktem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Orlen Open Polska juniorów w Bytomiu

 

W kameralnej hali w Bielsko-Białej płaci się 100 złotych kary jeżeli podczas deszczowej aury nie założy się „szpitalnych” worków na obuwie, aby nie zniszczyć dywanowej nawierzchni, co zrozumiałe, ale ludzie z BKT Advantage wiedzą, że siłę drużyny warto oprzeć na miksturze złożonej z Polek, Polaków oraz Słowaczki i Słowaka. Dołóżmy zdolnych Czechów i Czeszki – Jiri Vesely, Zdenek Kolar, Tereza Smitkova, Jesika Maleckova i robi nam się kapela co się zowie… Kto wie, może zespół BKT Advantage będzie groźnym rywalem dla CKT Grodzisk Mazowiecki podczas grudniowego Final Four?

 

Co ciekawe, podczas meczu w Warszawie, w ekipie Mery wystąpił piekielnie zapracowany człowiek. Dyrektor turnieju WTA na Legii, trener najlepszego deblisty na świecie – Holendra Wesley Koolhofa, kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Davisa: Mariusz Fyrstenberg. I popularny „Fryta” udowodnił, że latka lecą, a lewa rączka wciąż genialnie chodzi! Debel: Fyrstenberg – Włoch Luca Vanni pokonał parę: Michał Dembek/Maciej Rajski 10-8 w supertiebreaku i WKT Mera zdobyła drugi punkt w meczu. Nie ma co, Lotto Superliga obfituje w ciekawe rozstrzygnięcia!

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie