Media: Niepewny występ Roberta Lewandowskiego na inaugurację sezonu

Piłka nożna

Pojawienie się Roberta Lewandowskiego na boisku podczas sobotniego meczu FC Barcelony przeciwko Rayo Vallecano w 1. kolejce La Liga jest niepewne - twierdzą w środę media w Hiszpanii. Zauważają, że władze Barcy wciąż nie spięły budżetu klubu zgodnie z wymaganiami ligi.

Kataloński dziennik “Mundo Deportivo” zauważa, że pod znakiem zapytania stoi nie tylko występ polskiego napastnika, ale również innych nabytych podczas wakacji przez barceloński klub piłkarzy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Mundial w Katarze rozpoczną się dzień wcześniej niż pierwotnie planowano?

 

Gazeta twierdzi, że bezprecedensowa sytuacja z trudnościami w rejestracji zawodników psuje bardzo dobre przygotowania “Dumy Katalonii” do sezonu 2022-23, podczas których Barcy udało się m.in. pokonać Real Madryt.

 

Z kolei barceloński dziennik “Sport” zauważa, że dyrekcja klubu ma czas do 31 sierpnia na rejestrację nowych zawodników, ale wskazuje zarazem, że z dnia na dzień szanse na sukces w tej sprawie maleją.

 

Gazeta odnotowuje, że wysiłki władz FC Barcelona aby sprostać zasadom finansowego fair play są niweczone przez upór kilku czołowych graczy klubu. Jednym z nich jest holenderski pomocnik Frenkie de Jong, który nie chce opuścić zespołu z Katalonii.

 

“Sport” zaznacza, że w ostatnich godzinach do rozmów z władzami Barcy w sprawie nabycia Holendra włączyła się londyńska Chelsea, ale gazeta obawia się, że operacja ta może zakończyć się fiaskiem, podobnie jak wcześniejsze negocjacje z Manchesterem United.

 

Obie katalońskie gazety odnotowują też nieprzejednaną postawę filarów Barcy Gerarda Pique oraz Sergia Busquetsa, którzy odmawiają obniżenia swoich zarobków i nie chcą “poświęcać się” dla dobra klubowych finansów.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie